Wpis z mikrobloga

@Nedrav: zadam jedno, poważne pytanie: wiesz, że dysków HDD nie wolno używać w innej pozycji, niż w pionie? Każda praca na przechyle skraca żywotność dysków talerzowych.
  • Odpowiedz
@ivan777: No niestety, j---ć Seagate ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Koloses: a kiedyś też Caviary, padały jak muchy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
I to w czasach, gdy nie było na czym robić backupów... no może poza dyskietkami (,)
  • Odpowiedz
@ivan777: karta graficzna spalona przez brak czyszczenia, kondensatory w płycie głównej, hdd 2.5’, przepalona matryca w monitorze crt, włącznik zasilacza, mnóstwo myszek za 2 dyszki, ze 3 klawiatury, i coś w pierwszym PC nawet nie wiem co bo miałem tylko 10 lat. Więcej grzechów nie pamiętam. Teraz dbam jak należy o elektronikę. ()
  • Odpowiedz
@ivan777: ja nie rozumiem o co chodzi w przegrzewaniu, mi się nigdy komputer nie przegrzał xD a też używam po kilka/kilkanaście godzin dziennie, kiedyś grałem w gierki więc też miał wysiłek i nigdy nic. A ludzie jakieś pasty nakładają, super wiatraczki, sprawdzają temperatury itp xD
  • Odpowiedz
@ivan777: ostatnio trafiłem na necie na gości, którzy zwiedzają opuszczone miejsca i znaleźli włączonego kompa - działał nieprzerwanie od 2002 roku, czyli 17 lat non stop. Wszystko sprawne oprócz klawiatury (od wilgoci może).
  • Odpowiedz
karta graficzna spalona przez brak czyszczenia, kondensatory w płycie głównej, hdd 2.5’, przepalona matryca w monitorze crt, włącznik zasilacza, mnóstwo myszek za 2 dyszki, ze 3 klawiatury, i coś w pierwszym PC nawet nie wiem co bo miałem tylko 10 lat. Więcej grzechów nie pamiętam. Teraz dbam jak należy o elektronikę. ()


@MerytorycznieNiepoprawny: Daję plusa na rozgrzeszenie XD
  • Odpowiedz
@ivan777: Przez lata mi się nic nie psuło, no raz zasilacz się zjarał. A ostatnio w przeciągu roku, grafa padła i nowy ssd wziął i zdechł. Oddałem go na gwarancji dali nowy, dane poszły się walić, ale w sumie ino p---o i gry ze steama tam były ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ivan777: a wez k---a. raz plyta glowna przez czyszczenie (prawdopodobnie iskra przeskoczyla, od tamtej pory czyszcze kompa w gumowych lackach i macam obudowe przed wlaczaniem xD). raz karta graficzna przez brak czyszczenia. raz znow gpu przez burze ale bylo na gwarancji i dostalem Ti xD raz zasilacz, bo no name.

a z ta plyta glowna to wydarzylo sie w sylwka. mowie: a przeczyszcze kompa bo cos gra laguje. i c--j,
  • Odpowiedz
wiesz, że dysków HDD nie wolno używać w innej pozycji, niż w pionie? Każda praca na przechyle skraca żywotność dysków talerzowych.

chyba w poziomie?

k---a, racja xD Dziękuję Mireczku


@Raciatek: EeeeeeeEEEEEeeeeeeeeeEEEEEEEEEEEEeeee. A cała seria dysków MyBook od WesternDigital? Używam takich od dobrych 10 lat non stop i jeszcze żaden się nie zepsuł.
  • Odpowiedz