Wpis z mikrobloga

Rozmowa z dietetykiem, mógłby mi ktoś to skomentować? Rozmowa została nagrana i wszystko spisałam, także niczego nie pomyliłam xd

W pierwszym miesiącu otrzymałam 1500 kcal od dietetyka, a teraz w drugim miesiącu uciął mi do 1300 kcal. Zdziwiłam się, więc postanowiłam zapytać.

- Wczoraj wieczorem otrzymałam od pana plik, który ma w nazwie 1300, domyślam się że to jest dzienna kaloryka. Chciałam spytać, dlaczego jest jest tak niska, i tak dużo zostało mi uciętych?
- ''To jest wartość średnia, czyli czasem wychodzi 1200 kcal, a czasem 1400 tak naprawdę. No i teraz chodzi o to, żeby gdzieś tam stymulować większa redukcje tkanki tłuszczowej, bo pani ostatnio miała 1500 kcal, no to terasz ma pani średnio 200 kcal mniej. Chodzi o to, że wraz z redukcja masy ciała, gdzieś tam spada zapotrzebowanie na energie. W ostateczności dojdziemy do wartości 1200 kcal, ale mniej niż 1200 nie będzie."
- Mam tez pytanie na temat kalkulatorów internetowych, które opierają się na wzorach na zapotrzebowanie kaloryczne. Tam pokazuje mi o wiele więcej, niż pan mi zalecił.
- "Już pani mówię, kalkulatory zostawmy teoretykom, ale tez jest coś takiego jak doświadczenie i praktyka, prawda? W więc, jeśli chodzi o teoretyczne podstawy to tak naprawdę powinna pani więcej dostarczać organizmowi kcal. My robiliśmy tak rok po studiach, wyliczaliśmy wszystko ze wzorów nie? No i to nie idzie, a wiec kcal nie są tutaj ważne, tylko źródła tej energii jaka jest rozłożona w ciągu dnia, a po drugie musi być istotny deficyt kaloryczny. Deficyt na poziomie 100, 200 kcal kompletnie nic pani nie da."

#mirkokoksy #silownia #dieta #redukcja #dietetyka
  • 40
@ethics: Nie, nie chodzi mi o to, że będzie mniej #!$%@?. Ja najadam się tym, co mi przepisał. Bardziej obawiam się o to, że wygłodzę organizm. Chciałam oddać się pod oko profesjonalisty, żeby uniknąć niebezpiecznego tempa w chudnięciu, oraz zmniejszyć do minimum szansę na efekt jojo. ;) Mam problemy hormonalne, dlatego nie chciałam brać się za to samodzielnie.
@Kasahara Mam 153 cm wzrostu. Chodzę na kardio 3x w tygodniu aktualnie, ale zdarza się w wolniejszym czasie od projektów do 5x. Planuję niedługo włączyć tu ćwiczenia siłowe. Dietetyk nie spytał mnie o aktywność, sama mu musiałam o tym powiedzieć. Raczej nie wziął tego pod uwagę. Wnioskuję to po jego mimice i gestykulacji. Nie poprosił mnie o podstawowe badania a jego wywiad na mój temat był... okrojony? W drugiej diecie otrzymałam nawet
@jillian: no to niestety jakiegoś sprzedawce diet kopiuj wklej raczej trafiłaś niż dietetyka ¯\_(ツ)_/¯. 1300 kcal to trochę mało, jednak nie liczyłbym na chudnięcie z 1800 kcal (no chyba, że nadawa jest duża), choć pewnie sweet spot to trochę wyższa kaloryka. Jedyne co tu jest racja, ze dopiero praktyka a nie kalkulator to weryfikuje
Mam problemy hormonalne, dlatego nie chciałam brać się za to samodzielnie.


@jillian: leczysz się na tą niedoczynność? Bierzesz euthyrox/letrox? Jak długo? Masz dobrego endokrynologa? I dlaczego nie chcesz się brać samodzielnie za dietę? Ja przy dobrze leczonej niedoczynności schudłem w ciągu ostatnich 3 miesięcy ponad 6kg (a w styczniu miałem TSH 12), pytałem się endo czy dieta ma duże znaczenie przy tej chorobie, czy powinienem coś wyłączyć lub ograniczyć, odpowiedź brzmiała
@jillian: przy niedoczynności ciężko waga schodzi, miałem okres gdzie jechałem 2 tygodnie na samej kawie i 1 kanapce i dopiero coś ruszyło, do tamtego czasu waga stała. Jednej strony 1300 to w cholerę mało ale z drugiej może też tak być że przy tarczycy tylko tak zejdzie choć nie jest to zbyt zdrowe
Ja przy dobrze leczonej niedoczynności schudłem w ciągu ostatnich 3 miesięcy ponad 6kg (a w styczniu miałem TSH 12)


@lifefitness: pewnie w dużej mierze woda ci zeszła z organizmu.