Wpis z mikrobloga

destrukcja rasistowskich mitów . Prawica rozpowszechnia propagandę jak to w RPA pierwsi byli biali a dopiero potem czarni z ludów Bantu więc biali maja "prawo" do tego terenu.
https://www.wykop.pl/link/4942301
oczywiście to nie jest prawda, Bantu byli tam pierwsi, w pierwszych wiekach n.e.

The Bantu expansion was one of the major demographic movements in human prehistory, sweeping much of the African continent during the 2nd and 1st millennia BC.[22] Bantu-speaking communities reached southern Africa from the Congo basin by the early centuries AD.

Some of the migrant groups, ancestral to today's Nguni peoples (the Zulu, Xhosa, Swazi, and Ndebele), preferred to live near the eastern coast of what is present-day South Africa.[23] Others, now known as the Sotho–Tswana peoples (Tswana, Pedi, and Sotho), settled in the interior on the plateau known as the Highveld,[23] while today's Venda, Lemba, and Tsonga peoples made their homes in the north-eastern areas of present-day South Africa

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_South_Africa

ale mało tego, prawicowiec próbuje mi udowodnić że biali byli pierwsi i sam wrzuca mapkę, na której elegancko sa zanaczone granice dzisiejszego RPA, na której jasno widac, że Bantu już tam byli przed przybyciem białych ( ͡° ͜ʖ ͡°) i pisze że Bantu tam nie było. Czy prawica ma jakieś problemy z percepcją, że widzi tylko to co chce widzieć? Czy to już działa na biologicznym poziomie i rasizm zaburza im działanie mózgu?

#neuropa #4konserwy #rasizm #historia #rpa #psychologia
miejskismog - destrukcja rasistowskich mitów . Prawica rozpowszechnia propagandę jak ...

źródło: comment_uIlXJa480nW0gpXvRb68DRBIyJlsNqxE.jpg

Pobierz
  • 36
BTW. Nazywanie ludzi "rasistami" na podstawie dyskusji o to kto był pierwszy na danym terenie? Ty sprawdzałeś ostatnio definicję rasizmu?


@Yukio_Mishima: nie, sprawdzałem konto typka z którym gadam, sam się na profilu nazywa rasistą ( ͡ ͜ʖ ͡)

Anarchokapitalista, rasista, antyislamista, antysemita, antychryst, egoista nienawidzę PiSu bardziej niż Niesioł.

: Pomijając całą resztę posta - na tej mapce widać, że byli w części RPA. Czyli pewnie
@miejskismog: taa, próba wskazania, kto rzeczywiście ponosi odpowiedzialność za #!$%@? w RPA na wykopie jest jak próba kopania się z koniem, czy też grania w te sławetne szachy z gołębiem. Strata czasu, przyjdzie jakiś debil, powie coś o farmerach i koniec.

Przecież biali rasa panów NIE MOGĄ, powtarzam NIE MOGĄ być oskarżani o jakiekolwiek złe rzeczy.
BTW. Nazywanie ludzi "rasistami" na podstawie dyskusji o to kto był pierwszy na danym terenie? Ty sprawdzałeś ostatnio definicję rasizmu?


@Yukio_Mishima: tak robi rasistowska propaganda. Naziści w ten sposób "udowadniali" że mają prawo do Polski, bo mieli być tu wczesniej
to nie koncert życzeń ^^


@miejskismog: Jak chcesz. To ty tutaj zostajesz w negatywnym świetle.

Jeśli wierzyć tej mapce to rzeczywiście biali, którzy zaczęli się osiedlać wzdłuż wybrzeży na południu byli na tych terenach przed ludami Bantu. Ale czy to znaczy, że nie było tam w ogóle żadnej innej rdzennej ludności?

Koleś #!$%@? to sformułował, no ale trzeba przyznać że w części RPA byli przed Bantu.
Jeśli wierzyć tej mapce to rzeczywiście biali, którzy zaczęli się osiedlać wzdłuż wybrzeży na południu byli na tych terenach przed ludami Bantu.

na większości terenow dzisiejszego RPA mieszkali jednak Bantu

Ale czy to znaczy, że nie było tam w ogóle żadnej innej rdzennej ludności?


@Yukio_Mishima: Buszmeni tam byli, biali sie tam osiedlli żeby z nimi handlowac a potem zaczli podbijać
co no właśnie?


@miejskismog: Zasugerowałem, że mieszkali tam inni czarni niż Bantu, a ty potwierdziłeś że buszmeni. No to napisałem "no właśnie". ¯\_(ツ)_/¯ Strasznie nerwowy jesteś.

Wschodnie RPA dla Buszmenów a zachodnie dla Bantu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) oj uważaj bo dla prawicy to ty teraz nawołujesz do ludobójstwa na bialych farmerach ^^


Jeśli już, to nie "dla prawicy" tylko dla dość konkretnej grupy idiotów z prawicy.
Zasugerowałem, że mieszkali tam inni czarni niż Bantu, a ty potwierdziłeś że buszmeni. No to napisałem "no właśnie". ¯_(ツ)_/¯ Strasznie nerwowy jesteś.

chyab nie zrozumiałeś za bardzo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)pisałem że mieszkali tam inni ludzi niż biali, mianowicie Buszmeni. Bantu mieszkali na zachodzie obecnego RPA, biali oczywiście podbili calość

@Yukio_Mishima:

Jeśli już, to nie "dla prawicy" tylko dla dość konkretnej grupy idiotów z prawicy. Prawica
@miejskismog: po twoim wpisie widze, ze twoja wiedza historyczna kuleje, gdyby tak nie bylo wiedzialbys gdzie lezy i kto zalozyl kapsztad i w jakim kierunku kolonia sie rozwijała. w sumie te docinki "prawak", "leawk", "rasizm" i uj wie co jeszcze w temacie odnosnie historii wskazuja na to ze ma sie do czynienia z jakims oszołomem.
chyab nie zrozumiałeś za bardzo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)pisałem że mieszkali tam inni ludzi niż biali, mianowicie Buszmeni. Bantu mieszkali na zachodzie obecnego RPA, biali oczywiście podbili calość


@miejskismog: Niby czego nie zrozumiałem? Nie napisałeś teraz nic czego byśmy powyżej już wspólnie nie ustalili. Znowu wychodzi twoje zacietrzewienie. Nawet nie dociera do ciebie jak dochodzisz z kimś do porozumienia (chociaż w sumie to przyznawałem ci w tym