Wpis z mikrobloga

Pijcie ze mną kompot Kochani!

Zająłem trzecie miejsce w DeepRacer League na #aws London Summit

Więcej wyjaśnień we wczorajszym wpisie.

Cel jaki sobie postawiłem to zrozumieć, jak trenować model, wytrenować oraz przejechać chociaż jedno okrążenie poniżej 40 sekund.

Spodziewałem się większych tłumów w okolicy torów, więc dotarłem na miejsce o 7:15 i musiałem czekać aż zaczną. Około 7:40 byłem drugim startującym.

Z czasem 13,69 s ogłosili mnie najszybszym rozpoczynającym wyścigi dotychczas i zaprosili na wywiady.

W międzyczasie pojawili się ludzie, którzy się znają. Około 12:00 byłem piąty, a najlepszy czas to było 10,5 sekundy. Niewiele później pojawiły się czasy poniżej dziesiątki. Po trzeciej spadłem na dziesiąte miejsce

Wyglądało na to, że już pozamiatane, choć mogłem i planowałem jeszcze próbować. Odpaliłem dwa zmodyfikowane modele do trenowania, ale żaden nie sprawdził się w symulacjach na koniec, więc wróciłem z tym samym na tor. W międzyczasie jednak puściłem ten model z identyczną funkcją nagrody na 80 minut treningu, a nóż się poprawi. 80 minut żeby jeszcze stanąć w kolejce przed piątą.

O 16:30 wszedłem po raz drugi na tor, liczyłem że będę sprawniej operował przyspieszeniem, ale były spore opóźnienia na tablecie. Najlepszy czas 13,7 s był wciąż fajny, ale niczego nie zmieniał. Wskoczyłem na koniec kolejki, podczas gdy mój model kończył trenowanie.

W międzyczasie spadłem na 11 miejsce. Nie jest złe, ale pierwsza 10 dostaje DeepRacery :) Model skończył, w symulacjach był nieco stabilniejszy, a najszybsze kółko było minimalnie szybsze od poprzedniego.

Na pierwszym torze kozaki z jakiejś firmy próbowały wskoczyć na pierwsze miejsce. Gdy ja wchodziłem na moje podejście, jeden z nich zrobił czas poniżej 9 sekund.

Początki były nieśmiałe, auto wypadało to tu, to tam. W pewnym momencie wyjechało z toru i stawiacz nie zdołał go złapać zanim wróciło na niego i zaczęło się. zaraz po tym zrobiłem dwa lub trzy kompletne kółka. Były absurdalnie szybkie. Czas: 9,17 s. Wskoczyłem na trzecie. Dostałem puchar i kurtkę rajdówkę :)

Końcowe wyniki: https://d3akhm1epsal2g.cloudfront.net/?event=london

Małe słowo do #naukaprogramowania: Nie deprecjonujcie swojej roboty. Jeśli już zaczęliście, nie umniejszajcie temu, co zrobiliście. Ja siedziałem z tym po nocach od mniej więcej dwóch tygodni. Jasne, mam doświadczenie, ale w innej branży. Konkurowałem z ludźmi, którzy odpalili swoje treningi wcześniej, zbudowali tor w firmie, mieli doświadczenie i wiedzę, jak wykręcić wynik. Jasne, trzecie miejsce to nie pierwsze, ale przed rozpoczęciem brałbym w ciemno. Po drodze mijałem pełno osób mówiących o beznadziejnych modelach, które zrobili, które nie mają żadnych szans. Każdy z nich poświęcił dwie-trzy godziny i zrobił wynik poniżej 20 sekund. Nie umniejszajcie sobie. Może to i nie jest dla Was, może nie wskoczycie powyżej pewnego poziomu, ale głównie chodzi o to, żeby Twój poziom jutro był troszkę wyższy niż Twój poziom dziś.

#uczeniemaszynowe #sztucznainteligencja #chwalesie
tptak - Pijcie ze mną kompot Kochani!

Zająłem trzecie miejsce w DeepRacer League n...

źródło: comment_EsddPp9MidRFYyICe9rQRfTkGErQoHCo.jpg

Pobierz
  • 17
: Jeszcze za pamięci: to są przyszłe wyścigi na wydarzeniach Amazona: https://aws.amazon.com/deepracer/schedule-and-standings/


@tptak: Jeśli jeszcze pozwolisz to Cię wykorzystam :)

widzę, że kolejne zawody (virtualne) w czerwcu , mogę jakoś wcześniej poćwiczyć? Na jakichś innych torach?
Czy można to też uczyć jakoś lokalnie na swoim kompie?

Coś powinienem wiedzieć jeszcze? Na coś zwrócić uwagę?

Aaa w czym tam się pisze w ogóle? ;)
@LowcaG: takie są tory. W obecnym London Loop też możesz brać udział. Trzeba płacić, główny koszt to RoboMaker. Około 3 dolce za godzinę. Reinventowy podąża trasą po około dwóch - trzech godzinach.
Koszty niestety nie są niskie. Jeśli masz nowe konto Free Tier to masz chyba 10 godzin uczenia w pierwszym miesiącu (pod warunkiem, że użyjesz kredyty na to tylko)
tptak - @LowcaG: takie są tory. W obecnym London Loop też możesz brać udział. Trzeba ...

źródło: comment_MpjUOts2USDA2zdbCW2f3NtPHTXMX9Y4.jpg

Pobierz
@LowcaG: ja sobie założyłem budżet £100 na ten miesiąc, bo musiałem dość szybko się uczyć. Zanim zaczniesz, zobacz materiały z ostatniego wpisu, wszystkie trzy w Resources