Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #motoryzacja zastanawiam się nad zakupem nowego auta i mam na celowniku dwa wybory:
- #toyota #corolla touring sports 2.0 Dynamic Force Hybrid
- #ford #focus mk4 kombi 1.5 EB 182km automat
I mam problem focus bardziej mi się podoba i wizualnie i jeśli chodzi o prowadzenie ale te 3cylindry jakoś mnie odstraszają, z toyotą jest odwrotnie bardziej mi podchodzi silnik ale wygląd już mniej. Miał ktoś styczność z tym #ecoboost i czy sie nie rozsypie albo zacznie cieknąć z każdej możliwej uszczelki po 100k? Auto planuję trzymać ok 6lat więc do takiego przebiegu pewnie dobije.
#samochody #samochodyhybrydowe #hybryda #pytanie #pytaniedomikrobow #niewiem #wiecejtagowniepamietam #ekoterorysci #ekoterroryzm #ekoterror #mirkopomusz #ajednakpamietalemkilkatagowwiecej
  • 28
@bidzej taki już kupił z pół roku temu. Według VIN wyjechał z fabryki z takim bajerem. Taki fizyczny przełącznik lusterek ma,.i ja też mam w.swoim forddzie C-Max z 2007 wersja Titanium, ale nie mam bajeru z opuszczanymi lusterkami, aż poszukam na forum forda czy jest jakaś możliwość włączenia tego w focusie MK2.
@powrutkrula: jak potrafi tak szarpnąć przy zmianie biegów, że mało nie zerwie poduszek, a w środku wrażenie jest jakby ktoś 5-kilowym młotem walnął w podłogę, a do tego po szybkiej jeździe czuć luz przy przyspieszaniu i zwalnianiu i przełączanie biegów D/R/D w miejscu też kończy się puknięciem i szarpnięciem, to to raczej o zdrowej skrzyni nie świadczy.