Wpis z mikrobloga

Elo, tak jak obiecałam wpis o pierwszym dniu na terapii dziennej ambulatoryjnej. Wołam @bledny i @nie_mowie_po_kociemu.
Moje oczekiwania na pewno były inne. Te spotkania jeszcze bardziej mnie dołują, a dziewczyny i kobiety, które tam chodzą (nie wszystkie) lubią poużalać się nad sobą i załączyć #logikarozowychpaskow.
Dzień zaczyna się od gimnastyki, gdzie hehe nasza terapeutka podczas rozciągania naraża nas na mikrouszkodzenia kręgosłupa poprzez ,,dociąganie" tak na kilka razy jak to się kiedyś w szkołach robiło. Wiecie o co chodzi, robisz skłon i dociskasz ręce do podłogi tak niezdrowo xD Nie umiem tego ująć. Gimnastyka jest smutna i nudna jak flaki z olejem. Terapeutka na pewno nie zwraca uwagi pacjentom na to, że źle wykonują ćwiczenia.
Potem następuje zebranie i odczytanie obecności. No i każda grupa ma inne zajęcia. Ja miałam terapię grupową. xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Jedna laska stwierdziła, że jest beznadziejna i #!$%@?, bo jak sprzątała ostatnio kuwetę to wysypała żwirek. Druga musiała się pochwalić, że jej chłopak zarabia 10k, są od 11 lat razem i mówi o sobie, ze jest MENTALNA. Nie jest psychiczna, ona jest MENTALNA.
Rozmawiamy o swoim samopoczuciu, siedzimy w kółku, niektóre płaczą z byle powodu. Nie można pic, jesc ani zuc gumy, bo to powoduje wyładowanie napięcia, a my mamy je wyładowywać poprzez słowa tylko i wyłącznie.
Ogólnie klimat taki, żeby się #!$%@?ć. Są tam laski koło trzydziestki, do nich nic nie dociera. Same sobie robią wyrzuty, że nie biorą się w garść, ale i tak nic nie robią xD
Potem była arteterapia i rysowałyśmy nasze miasto. Nudy, coś tam #!$%@?łam, ale były laski, które nic nie mogły narysować, bo za długo się zastanawiały.
Potem była psychozabawa, na którą mnie nie wpuszczono, bo lekarka mnie wzięła na 5 minut na badanie xDDDD i moje spóźnienie usprawiedliwione nie miało znaczenia, więc godzinę paliłam szlugi. Ale widziałam, że większość wyszła z płaczem.
Wiem, że opisałam wszystko chaotycznie, ale muszę przetrawic ten dzień. Nie wytrzymam tam trzech miesięcy. Dziewczyny z grupy powiedziały, że to niemożliwe, ze mam problemy (XDDD) i ze jeszcze sie przed nimi nie otworzylam. ELO
#depresja #gownowpis
z.....m - Elo, tak jak obiecałam wpis o pierwszym dniu na terapii dziennej ambulatory...

źródło: comment_b5H1j1GcDBLpfKQhD2s0rrSjrAYaKiKc.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@z_buta_wjezdzam brzmi strasznie, powodzenia xd

Ehhh i po co istnieje coś takiego jak gimnastyka "terapeutyczna"? Prawdziwa gimnastyka (i sportowa i artystyczna) to piękny sport, szkoda, że takie podróby zniechęcają :C
  • Odpowiedz
@z_buta_wjezdzam i mnie obrażali, jak mówiłem, że psychoterapia w pl jest jakimś nieporozumieniem xD
Chciałbym tylko zawołać te osobę i niech se poczyta, ale tego nie zrobię xD
Eh, współczuję Ci tylko kochanie, idę spać, bo jeszcze bardziej utrzymałas mnie w przekonaniu, że nic mi już nie pomoże xD
  • Odpowiedz
@z_buta_wjezdzam: po Twoim opisie stwierdzam, że:
- gimnastyka jest nudna bo prowadzi ją terapeutka która nauczyła się, że sport to zdrowie, nic pozatym.
- różowe to różowe ¯\_(ツ)_/¯ i większość jest na bakier z logiką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- następnym razem jak coś Cię będzie denerwować, zastosuj konstruktywną krytykę.
- może masz mniejsze problemy od nich i dlatego są takiego a nie innego zdania ?
  • Odpowiedz
@mistellaire: one płaczą bez powodu naprawdę... Nie ma w nich energii, ja wiem, że dół i w ogóle, ale one się same napędzają kółkiem #!$%@?
Jednej lasce terapeutka kazała zadać pytanie innej pacjentce. To ta coś wydukała i się popłakała.
@hdjxfks: ja rozumiem, że pacjenci w złym stanie, ale zamiast zrobić jakiś układ ćwiczeń do powtórzenia w domu to jest sranie w banie kręcenie biodrami jak w szkole.
  • Odpowiedz
@nie_mowie_po_kociemu był tu już taki jeden psychiatra, który konstruktywnej krytyki nie odbierał w sposób właściwy, a po prostu jako atak w jego stronę, więc myślisz, że tam będzie inaczej? XD nie sądzę
Tutaj nam proponował siłkę, owoce i warzywa, wyjście do ludzi, ale broń cie boże leków, bo leki są złem i nie pomogą, a siłka wytwarzania hormony szczenścia i fajnie jest wtedy
A owoce to zdrowe som i serotonina jest
  • Odpowiedz
@mistellaire: Zajęcia mają na celu poznanie siebie, poszerzenie świadomości na temat własnego funkcjonowania poprzez zabawę. Mogą dotyczyć rozmaitych spraw, dlatego też każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Głównym elementem tych zajęć jest doświadczanie, prowadzi to do poznania nie tylko siebie, ale i innych osób, spostrzeżenie swoich wzajemnych potrzeb, możliwości, mocnych i słabych stron.
  • Odpowiedz
@nie_mowie_po_kociemu ja mam xD
Dość duże, każdy zaskakiwał czymś lepszym ( ͡º ͜ʖ͡º)
Znaczy tylko ci na nfz, prywatnie było dość dobrze, naprawdę
Ogólnie zauważyłem, że gdziekolwiek iść, czy to ortopeda, stomatolog, czy psychiatra, to tylko prywatnie, co najmniej w mojej okolicy
Ci sami lekarze na nfz, a prywatnie, to jest taka różnica, że aż tych lekarzy nie poznawałem xD
Auuu tak się żyje, płacisz w
  • Odpowiedz