Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko200
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

427

Nie spał po nocach, malował koronację Chrobrego. "Nasze państwo zapomniało, ale

Nie spał po nocach, malował koronację Chrobrego. "Nasze państwo zapomniało, ale

Mariusz Kozik, malarz i ceniony na świecie twórca ilustracji do gier komputerowych, z okazji tysiąclecia stworzył wizualizację koronacji Bolesława Chrobrego. Każdy może za darmo pobrać plik graficzny, wydrukować np. na płótnie, a potem takie dzieło powiesić w salonie w domu

WirtualnaPolska
WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 29.04.2025, 08:41:43
  • #
    koronacja
  • #
    historia
  • #
    malarstwo
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

Link do pliku PSD (75MB).
kekacz
z drive.google.com
  • 9
Oficjalna strona Mariusza Kozika
krokodylaknew
z lacedemon.info
  • 4

Komentarze (61)

najlepsze

wykox
wykox
29.04.2025, 10:34:27 via Wykop
  • 78
wykox

źródło: 300px-Nie-spie-bo-trzymam-kredens

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

frey0527
frey0527
30.04.2025, 06:49:59 via Android
  • 0
@wykox Ale to prawda. Te tytuły były chwytliwe ale historie prawdziwe.

Historia z Łodzi o ile pamiętam.
  • Odpowiedz
sameowoce
sameowoce
30.04.2025, 06:56:28 via Wykop
  • 0
@wykox: jeju jak prychłam
  • Odpowiedz
minder
minder
29.04.2025, 13:15:24 via Wykop
  • 31
Wygląda jak wygenerowane przez AI... Nic się nie zgadza - poza koronowanego, pastorał, proporce...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krokodylaknew
krokodylaknew
29.04.2025, 19:03:33 via Wykop
  • 3
@Logytaze: Mariusz Kozik tworzy od wielu lat ilustracje historycznie, zaczynał wiele lat temu gdy nie było AI, a do tego maluje również obrazy na płótnie.

https://www.lacedemon.info/galeria/
  • Odpowiedz
minder
minder
30.04.2025, 07:21:08 via Wykop
  • 2
@krokodylaknew: jedno drugiemu nie przeszkadza. Może jakby dał tytuł "Bolesław spóźnił się na własną koronację i w pośpiechu nie wie, gdzie odłożyć miecz zanim uklęknie przed biskupem" to jeszcze by to miało jakiś sens ;)
  • Odpowiedz
jeden_na_dziesiec
jeden_na_dziesiec
29.04.2025, 10:52:52 via Wykop
  • 20
W sumie ciekawa okazja dla #malarstwo, #malujzwykopem, #rysujzwykopem do wypowiedzenia się na temat pracy innej niż własne maziaje z naszego wesołego kółeczka na mirko. Ja się niespecjalnie znam na malarstwie, ale moja podstawowa, hobbystyczna wiedza plastyczna podpowiada mi, że kompozycja wygląda jak "a teraz ustawcie się ładnie na środeczku, wujek zrobi wam zdjęcie (Maciuś, nie biegaj, bo wchodzisz w kadr)", całość jest symetryczna do
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Symmachus
Symmachus
29.04.2025, 13:32:31 via Android
  • 16
@jeden_na_dziesiec moim okiem, myślę że robił overpainting po zdjęciach i rzeczach wygenerowanych przez ai. Każda postać jest oświetlona inaczej, mimo że teoretycznie główne światło jest za postaciami, a nie z boku czy przed. Ale to nie pierwszy raz, jak ktoś go za rękę złapie to powie jak inny sławny artysta że on to nie jest malarzem a concept artystą i w gamedevie tak się robi ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
jeden_na_dziesiec
jeden_na_dziesiec
29.04.2025, 13:39:31 via Wykop
  • 8
@koneser_progresywnego_discopolo: Ale odkładając na bok jakąkolwiek wiedzę o malarstwie, ten obraz widziany jako po prostu scenka też wydaje mi się od czapy, bo wygląda, jakby biskup usiłował dogonić uciekającego Chrobrego, któremu nie bardzo daje radę założyć koronę, bo ten jest od niego wyższy. Raczej bym się spodziewała, że król będzie przyjmował koronę od biskupa, klęcząc przed nim przynajmniej na jedno kolano.
@Darcheo: Nie wiem, za co ci minusy
  • Odpowiedz
zenozed5000
zenozed5000
29.04.2025, 13:01:24 via Wykop
  • 8
"Niech polskie domy będą twierdzą pamięci narodowej. Taka rocznica zdarza się raz na 1000 lat i nie wybaczyłbym sobie, gdybym o niej zapomniał" Brawo Mariusz Kozik ᕦ(òóˇ)ᕤ
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

niemampapierow
niemampapierow
niemampapierow
29.04.2025, 18:21:19 via Wykop
  • 6
Ten obraz to jest alegoria wszystkich dzieł sztuki, kiedy to autor spędza w pocie czoła setki godzin, wychodzi mu coś takiego trochę średniego i niestety nie potrafi na to spojrzeć obiektywnie. Ja rozumiem, że był deadline, że taka okazja się drugi raz nie powtórzy, ale to wygląda jak edytowany/pudrowany obrazek wypluty wcześniej przez generator obrazu (takich niższych lotów, te twarze w tle, dłonie, szajs).
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

toresh
toresh
toresh
29.04.2025, 12:16:18 via Wykop
  • 5
Na miniaturce wygląda jakby m16 tam trzymał tylko kolba odpadła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wykopek2000
wykopek2000
29.04.2025, 16:40:36 via Android
  • 4
Autorem artykułu jest Tomasz Molga. Może to zbieg okoliczności ale Jan Molga był malarzem podobnych prac o tematyce polityczno-sakralnej.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kolejne_juz_konto
kolejne_juz_konto
29.04.2025, 08:59:51 via Wykop
  • 3
Nie za bardzo jest co wieszać, ot taki kicz dla gawiedzi ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

modrih
modrih
29.04.2025, 20:03:20 via Wykop
  • 1
Osobiście jestem za tym by zrobić NFT i zniszczyć oryginał.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SmutnyStefan
SmutnyStefan
SmutnyStefan
29.04.2025, 15:05:19 via Wykop
  • 0
Nikt nie wie jak wyglądała ta koronacja, więc nie ją namalował
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
3225
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
3156
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
3102
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
2768
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
2458
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #scone
  • #niewiemjaktagowac
  • #narodowcy
  • #historia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking