Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co jest ze mną nie tak jeśli:
- Nie przywiązuję się do ludzi. Po prostu się nie przywiązuję, nieważne ile lat kogoś znam. Nie zrobi mi różnicy jeśli jutro osoba z najbliższego mi otoczenia zniknie.
- Nie wiem co to samotność. Najbliższe uczucie podobne do samotności które mi doskwiera to nuda.
- Mój mózg nie dostaje żadnej nagrody kiedy się socjalizuję. To znaczy wypicie piwa samemu to dla mnie takie same uczucie jak wypicie piwa w gronie znajomych.
- Moja pierwsza dziewczyna zerwała ze mną bo za mało się uzewnętrzniam i nie okazuję uczuć.
Jestem psychopatą? A może to jakieś inne zaburzenie osobowości? Nie chcę iść do terapeuty/psychiatry bo mi to nie przeszkadza, pytam z ciekawości co mireczki o mnie myślą.
#pytanie #psychologia #psychiatria

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eugeniusz_Zua: a to bardzo możliwe, w zaburzeniach różne korelacje występują. Chodziło mi o tendencję do postrzegania introwertyków jako smutnych ludzi nienawidzących albo panicznie bojących się innych, co się niestety czasem zdarza.
  • Odpowiedz
Chodziło mi o tendencję do postrzegania introwertyków jako smutnych ludzi nienawidzących albo panicznie bojących się innych, co się niestety czasem zdarza.


@ksndr: Tak to sie niestety zdarza i jest to bardzo niesprawiedliwe. Przeciez wielu introwertyków wiedzie normalne zycia maja szerokie grona znajomych itp
  • Odpowiedz
@Bomfastic:

ale wiesz, że nadwrażliwość na bodźce to jedna z cech składowych tworu nazywanego introwertyzmem.

w sumie to nie wiem, z tego co pamiętam to introwertyzm poznałam właśnie jako nadwrażliwość na bodźce przede wszystkim. Ale może to mój błąd, muszę odświeżyć dane.

nigdy nie jest tak, że jesteś tylko introwertykiem albo tylko ekstrawertykiem.

jasne, to całe spektrum a nie A/B.
  • Odpowiedz
ale wiesz, że nadwrażliwość na bodźce to jedna z cech składowych tworu nazywanego introwertyzmem


@Bomfastic @ksndr : nie, nadwrażliwość na bodźce nie jest powiązana bezpośrednio z introwertyzmem. OP bardziej brzmi jak zespół Aspergera
  • Odpowiedz
@dioxyna: brak "nagrody" za socjalizowanie się, brak przywiązania, ograniczone wyrażanie emocji. Introwertyk jako taki nie ma problemu z przywiązaniem, zwykle nie ma też problemu z wyrażaniem emocji, a jedynie przyjmuje postawę defensywną w sytuacjach społecznych. W niektórych przypadkach nawet możesz nie zauważyć, że ktoś jest introwertykiem, o ile nie znasz tej osoby na bardziej osobistym poziomie - introwertycy potrafią funkcjonować w społęczeństwie dokładnie tak samo jak ekstrawertycy, ale po prostu
  • Odpowiedz
@e-w-a: osoby na spektrum niekoniecznie mają problemy z przywiązaniem, w sensie, odczuwają, nie potrafią komunikować emocji i uczuć, ale czują tak jak inni i mają mocne potrzeby relacji i kontaktu, ich rezerwa przychodzi z czasem gdy to inni na nich reagują tak a nie inaczej, bo jednak trudno im przychodzi normikowy kontakt, a ludzie są zwyczajnie chamscy do dzieci na spektrum. Zdecydowanie po tym opisie zbyt mało cech które wskazują
  • Odpowiedz