Wpis z mikrobloga

JE, Prezydent Europy Donald Franciszek Tusk to jest naprawdę mąż stanu światowego formatu, na którego polskie społeczeństwo nie zasługuje. Gość od zawsze był zwierzęciem politycznym, ale te 5 lat w Brukseli podczas których miał komfort niewpadania w wojenki na krajowym podwórku politycznym i okazje do setek spotkań z najważniejszymi światowymi przywódcami, stworzyły z niego reprezentanta politycznej Ligi Mistrzów.
\
Dzisiejszy wykład to była klasa - pokażcie mi innego polskiego polityka, który odważył się wprost wskazać na globalne ocieplenie i rozwój AI, jako wyzwania najbliższych lat. Pokażcie mi innego polskiego polityka, który wprost argumentuje konieczność rozwiązywania problemów naszej cywilizacji na poziomie globalnym. Wreszcie pokażcie mi innego polskiego polityka partii obecnie rządzącej, który przeczytał Harariego i wyciągnął z tej lektury wnioski ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Czy ten wykład miał podtekst polityczny? Oczywiście, że miał, jestem gotów postawić kasę na to, że Tusk będzie patronował opozycji przy wyborach parlamentarnych, a w 2020 ubiegał się o prezydenturę. Czy był zbyt polityczny? Klasa i obecne położenie Tuska nie pozwala mu otwarcie pozycjonować się na polskiej scenie politycznej, ale pokażcie mi kogoś z drugiej strony barykady, kto potrafiłby tak inteligentnie i w białych rękawiczkach wbijać szpile przeciwnikom politycznym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy to źle, że ma zamiar kandydować? Czy naprawdę to coś złego, że mamy do dyspozycji gościa, który wie jak rozmawiać ze światowymi przywódcami jednocześnie myśląc o polskim interesie narodowym (brukselskie ptaszki ćwierkają, że Tusk robi co może, żeby stronnicy Timmermansa nie odnieśli sukcesu w przepychaniu zapisów odbierających Polsce większe pole do działania w kolejnej perspektywie unijnej)? Po drugiej stronie barykady jest kandydat, który porusza się po światowych salonach jak dziecko we mgle, do Trumpa musi ustawiać się w kolejce i ma zerową siłę przebicia? Serio mamy być skazani na kolejne lata bylejakości tylko dlatego, że populiści obiecają rzucić ludziom kolejne kawałki chabaniny?

#tusk #donaldtusk #neuropa #polityka #3maja
Pobierz starface - JE, Prezydent Europy Donald Franciszek Tusk to jest naprawdę mąż stanu świ...
źródło: comment_NW9o1ZDkPbfO4swpY7BtbRibonZ3K4pg.jpg
  • 47
@starface Przecież stołek szefa RE mu załatwiła Angela i to zaraz po aferze taśmowej.. Sam sobie tego nie wywalczył. Logiczne, że ma gadane ze światowymi politykami, bo był przez 7 lat Premierem i zdobył doświadczenie. I co konkretnego osiągnął jako szef RE? Nic. Mogherini ma większe kompetencje od niego. Tusk jedynie organizuje szczyty nic więcej.

Do polskiej polityki zaś powróci tylko jeśli w wyborach parlamentarnych wygrają środowiska libetalno-lewicowe, bo tylko wtedy będzie
Dzisiejszy wykład to była klasa - pokażcie mi innego polskiego polityka, który odważył się wprost wskazać na globalne ocieplenie i rozwój AI, jako wyzwania najbliższych lat.


@starface: A. Zandberg i reszta Partii Razem. Wydaje mi się, że tak "lewicowe" przemówienie miało być kontrą do Wiosny (która postuluje część rozwiązań Lewicy Razem). Paradoksalnie jednak ujawniło miałkość intelektualną Koalicji Europejskiej. Grzesiek musi być zadowolony, że wziął na pokład Zielonych, przynajmniej tu jakoś się