Wpis z mikrobloga

@duncanidaho2: beka beką, ale Von Braun miał kiedyś ambitne plany był ojcem całego programu kosmicznego usa, a od 50 lat jest podejście jakby księżyca nie było. A taktycznie to jest idealna baza z jedną stroną zawsze odwróconą od Ziemii i z pewnymi zapasami helu 3.
Wiem że #!$%@? teorie spiskowe, ale ktooo wie przy takim hajsie jakim dysponuje usa na różne tajne projekty, to wszystko jest możliwe.
@duncanidaho2: Z tego co wiem oni podają takie w oczywisty sposób niedorzeczne po tytule żebyś widział, co jest na serio a co nie. Zresztą ten pilot faktycznie mógł tak mówić. Czy to coś zabiera temu portalowi w sumie?

Ja raczej go nie czytam, żeby nie było.
@MatPL1122 stary, proszę cię. Istnienie bazy na 100 ludzi jest tak bardzo mało prawdopodobne że możemy mówić o pewności. Ja wiem że NASA, ogromne pieniądze itd. ale rozważ sobie to z praktycznej strony. Program Apollo kosztował ogromne pieniądze, każdy lot stanowił wyzwanie. Każda podróż trwała kilkadziesiąt godzin w jedną stronę. Teraz wyobraź sobie że musisz przetransportować same elementy bazy dla 100 ludzi. To są setki ton ładunku, który musi być przetransportowany, setki
@duncanidaho2: ponoć księżycowy regolit świetnie by się nadawał do konstrukcji bazy, a niedawno temu chińska sonda pokazała że w warunkach księżycowych kiełkują nasiona. Reszta to kwestia tego jak dobry masz transportowiec, czyli czy jest tani i pojemny.