Wpis z mikrobloga

Ostatnio #internet #upc działa mi jak g---o, ale tylko chwilami więc gdy kontaktuję się supportem to sprawdzają i już jest ok, więc jedyne co mi doradzają to reset do fabrycznych co już robiłem wielokrotnie.
W logach connectboxa nie widzę nic niepokojącego, a pozostałe parametry nic mi nie mówią.
Jak czytać te dziwne dane? Gdzie się dowiedzieć czy parametry linii są ok?
lunga - Ostatnio #internet #upc działa mi jak g---o, ale tylko chwilami więc gdy kont...

źródło: comment_1Tl2pG16l95TtpgyznXXjS9WP3dj2JdP.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lunga: 3 opcje
1. Router nawala
2. Karta sieciowa nawala
3. Zlapales jakiegos syfa ktory cos robi z pakietami.
Najpierw proponowalbym sprawdzic z innym komputerem, jak bedIe to samo to zostaje wymiana routera
  • Odpowiedz
@lunga: aa, connect box. Zapomniałem .
To pozostaje sprawdzić w momencie w którym będziesz miał problemy, może któryś host po drodze się sypie raz na jakiś czas i to powoduje problemy.
A czym w ogóle objawia się to działanie jak g---o ?
  • Odpowiedz
@Ricdarico: No sprawdzę wtedy. Prędkość spada do kilkudziesięciu KB albo wcale nie działa net. Często to powodują torrenty lub inne p2p. Oczywiście nie chodzi o to, że jest wysycone łącze bo tam też spada transfer i nie pomaga nawet wyłączenie.
  • Odpowiedz
@lunga: to ja tak miałem ze światłowodem w firmie. Problemy występowały bardzo sporadycznie ale podobne do Twoich. Podobno coś się zwierało na skrzynce przy słupie, ale szukali tego 2 miesiące ponad...
  • Odpowiedz
@Ricdarico: No dlatego chciałbym ocenić parametry linii ale nic mi nie mówią te liczby.
Gdy robię zgłoszenie to oczywiście jest ok i dostaję standardowe formułki typu reset, wirus itp.
  • Odpowiedz