Wpis z mikrobloga

@hiplit2137: Francuski jest beznadziejny, brzmi jak charczenie, prawie nigdzie się nie przydaje, Niemcy to potęga gospodarcza, co druga firma jest niemiecka, znając ten język masz drzwi otwarte dla pewnych możliwości.
  • Odpowiedz
@hiplit2137: Oho, widzę, ze lokalne kółko adoracji niemieckiego się zleciało xD
Powiem Ci tak: w masie firm, ktore poszukują ludzi i z francuskim i z niemieckim, osoba z francuskim ma z miejsca 20% wyższą stawkę, bo ja cięzej znaleźć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to nie ma żadnego konkretnego powodu do nauki niemieckiego. Już nie mówiąc o tym, że jest to język trudniejszy od francuskiego.
  • Odpowiedz
@bergero00: Francuski jak charczenie? :D Pozdrów ode mnie niderlandzki i duński.
Ten język jako jedyny w Europie ma w sobie klasę i brzmi elegancko. Nawet brytyjski angielski czy włoski się do niego nie umywają.
No ale wiem, że są różne gusta. ;)
  • Odpowiedz
@hiplit2137: Gospodarcza siła Niemiec (czy jakiegokolwiek innego kraju) to jak dla mnie za mało, by rozważać naukę danego języka.
Równie dobrze można wyjść z założenia, że dzisiaj najlepiej byłoby się uczyć chińskiego, tylko że kwestie gospodarcze to jedno, a kwestie polityczne i nasze przywiązanie do danej kultury to drugie. Rynki się dość szybko zmieniają, a pasja zawsze zostanie. :)
  • Odpowiedz