Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #bank #banki #kontobankowe

Mikrusy, jakie konto polecicie? Muszę zmienić, bo mi się promocja w aliorze kończy i nie będzie 5zł/msc a dużo więcej - a takie opłaty to już za wiele na moją kieszeń.

Czego oczekuję? Mastercard z paypassem i płatnościami w necie, dużo bankomatów za free (dobrze jakby PKOBP były, bo mam koło domu akurat), darmowe przelewy przez neta, jak najmniejsze opłaty.

Wpływy miesięczne - brak stałych, raczej nie duże sumy,

średnie saldo - jak wyżej - raptem trochę kasy na paliwo i jakieś piwo od czasu do czasu

Jak konto dla młodych, poniżej 26 czy 30 czy coś - to się wiekowo łapię.

  • 21
@RetSnom: @Alryh: na papierze wygląda zajebiście, ale z opinii niektórych ludzi jest średnio, a wręcz słabo. Używacie?

co do mbanku - no właśnie on mnie nie przekonał 2 lata temu dlatego aliorbank wziąłem.

@eNse: wolałbym bez takiego kombinowania i pamiętania, że muszę ponad 100zł na jeden raz zrobić. Tym bardziej, że na studiach raczej mniej autem będę jeździł - to nie będę tyle tankował..

@Matipiotr: ale nawet nie
@11mariom: a ja używam dwóch w zasadzie: Getin online i sync. W tej kolejności. Getin online

- wypłaty z wszystkich bankomatów za free

- 0 zł (żadnych dodatkowych warunków)

- jeśli używasz karty (3 transakcje w miesiącu) to dają 1 zł za wpłatę pensji raz w miesiącu (wpłata powyżej 1000 zł) i za każdą płatność kartą powyżej 100 zł.

No i jeszcze 1 zł za otwarcie lokaty u nich.