Wpis z mikrobloga

Wczoraj przy kolacji córka zapytała mnie dlaczego nauczyciele stawiają się ponad prawem odmawiając służby ojczyźnie - przecież to jest patologia, jak ktoś nie pracuje to pracodawca go zwalnia ale raz zatrudnionego nauczyciela nie można zwolnić, są pozbawieni demokratycznej kontroli wyborców, odpowiadają sami przed sobą jakby byli nadzwyczajną kastą

Rząd powinien się tym zająć na poważnie, bo ten strajk przytłacza coraz większym ciężarem zwykłych ludzi. Narasta spirala konfliktów, nieporozumień i nienawiści (np. korytarze wstydu). W strajki wciąga się szkolną młodzież. W internecie padają wezwania do rozprawy z nauczycielami o odmiennych poglądach.

Ręka rządu wyciągnięta do zgody spotkała się z zaciśniętą pięścią - nauczyciele odmówili podwyżek o które rzekomo walczyli. Podczas negocjacji zabrakło przedstawicieli ZNP odsłaniając prawdziwe polityczne zamiary Broniarza
#bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #strajknauczycieli #polityka
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@megawatt: Zastanawiam się, jak nauczyciele śmią śmieć podwyżek? PIENIĘDZY im się zachciewa!!! Nie doceniają darmozjady że mogą na przerwie wyjść do kibla, jakby taki popracował z pieluchą przy kasie to by się nauczył szacunku do pracy!!! Lewactwu już się w dupach przewraca z tego dobrobytu, jeżeli nie szanują to dlaczego w ogóle pobierają 500+? A jak im mało, to czy ktoś ich zmusza do celibatu? Poza tym - jakim to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@megawatt: poprostu nauczycielstwo ma się za Bóg wie jaką elite. Gdzieś widziałem raport NIK, a tam się okazało że prawie 10% nauczucielstwa ledwo zdało mature, a coś koło 30% ledwo ukończyło studia. U siebie w gimnazjum moim wuefistą był absolwent tańca ludowego. Jak chodziłem do liceum, w pierwszej klasie na bezterminowy urlop poszła Pani od geografii - alkoholiczka. Ja byłem w pierwszej klasie gdzieś 10 lat temu, a ona na
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
ręką rządu wyciągnięta do zgody


@megawatt: j-----e i tak daleko doczytałem ale nie jestem z siebie dumny ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Propozycja rządu, polegająca na zwiększeniu pensum, to nie propozycja podwyżek, a propozycja zwolnień i rozdania wypłat zwolnionych. Czy zgodziłbyś się na to, by w wyniku strajku, w którym bierzesz udział, zwolniono cię, a twoja wyplate rozdano innym? Bo na dzień dzisiejszy nie wiadomo kto wyleci
  • Odpowiedz
Rząd powinien się tym zająć na poważnie, bo ten strajk przytłacza coraz większym ciężarem zwykłych ludzi.


@megawatt: o to chodzi w strajku, żeby utrudnić komuś życie, w innym przypadku strajk nie ma sensu, bo nikt na niego nawet nie zwróci uwagi
  • Odpowiedz
Wczoraj przy kolacji córka zapytała mnie dlaczego nauczyciele stawiają się ponad prawem odmawiając służby ojczyźnie


@megawatt: xDDD Normalnie jak z kroniki PRL-u.

Że twoja "córka" (która na pewno istnieje xD) nie ma pojęcia, o czym mówi, to można wybaczyć, ale dorosły facet to chyba powinien wiedzieć, że odpowiednio przeprowadzony strajk jest całkowicie legalny i nikt nie ma prawa kogokolwiek za to zwolnić, więc twoje wywody o "zwalnianiu za niepracowanie" są
  • Odpowiedz
@MKULTRA: doczytaj co miesci sie w pensum w Polsce a w innych krajach - mozesz sie zdziwic ze w Polsce jak jest rada pedagogiczna to nauczyciel praktycznie po zakonczeniu zajec do 20 wieczorem dyma za darmo a jego odpowiednikom na zachodzie dolicza sie to do pensum ;)

ogolnie to pensum to takie mydlenie oczu ludziom ktorzy nie rozumieja ze wycieczki, przedstawienia, rady pedagogiczne, wywiadowki i inne obowiazki nauczycieli to nie
  • Odpowiedz