Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie to że foodtruck to w zamyśle tanie żarcie serwowane za grosze bo nie masz lokalu, kelnera i zastawy tylko kupujesz za drobne i #!$%@? na chodniku a w naszym kraju jest to tak celebrowane i trendy że hamburger w papierku w takiej ciężarowce kosztuje wiecej niż w knajpie xD


#jedzenie #takaprawda #polska #foodtruck
  • 239
  • Odpowiedz
@maciss: to skoro takie wielkie kokosy robi sie na zarciu z przyczepy, to prawo rynku glosi, ze powinni pojawic sie inni, ktorzy zrobia to samo ale odrobine taniej i cena osiagnie naturalny stan rownowagi w ktorym jeszcze sie oplaca cos robic, ale nie oplaca sie juz ceny obnizac.
Skoro nie widac masowej konkurencji cenowej, to znaczy, ze jednak to nie takie znowu kokosy i ze cena prawdopodobnie regulaowana jest popytem
  • Odpowiedz
Zrównywanie ogólno pojętego fast-foodu do MAKA, jak kisnę XD No i jeszcze ta guwnopolewa, weź może zjedz w dobrym miejscu zamiast dworcowego PKP czy randomowych miejsc


@XpedobearX: w ogole jak mozna porownac dobrego burgera na poziomie restauracyjnym do maka xD
  • Odpowiedz
@Czachaaa: maciej fajnie to podsumowal. Sam jestem stalym bywalcem zlotow (jako klient ofc) i mysle ze zapominasz o jednej rzeczy: na takich zlotach sa nie tylko burgery(ktore juz sie wszystkim nudzą) jest sporo ciekawych kuchni swiata i rzeczy z ktorymi moze nie udac sie znaleźć lokalu. Kwestie ceny pomijam bo jedni wolą zjeść cos ciekawego za 30 czy nawet za 50zl a inni sie najedzą kebsem z psa z budy
Luk_1mex - @Czachaaa: maciej fajnie to podsumowal. Sam jestem stalym bywalcem zlotow ...
  • Odpowiedz
#!$%@?ąc od jakości budek z żarciem dziwi mnie, że wykopowi programiści 15k wolą zjeść kota z pseudo chinczyka albo ogórkową w barze mlecznym bo nie wyobrażają sobie wydać 25zł na posiłek.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: moją kumpela otworzyła kiedyś foodtrucka z hotdogami. Parowa w bułce za 30 PLN! Ja rozumiem że wymyślna Kiełba w bułce zalana sosem z fasoli ale 30 PLN to lekka przesada. Jak oni się spuszczali że są znawcami, że "teraz to my jesteśmy wielcy kucharze proszę kolegi. Po zakupie żarcia z tej budy moje roszczarowanie było tak wielkie, poczułem się tak mocno wykielbasiony że grzeczne zerwałem wszelkie relacje. IKEA drodzy
  • Odpowiedz
@Czachaaa: U mnie co roku miasto chce być na czasie i kuhwa blokują cały rynek pieprzonymi FoodTruckami. Cena za gyros 35 zeta xD, za Burgera 30 zeta a w lokalu dalej 25 z frytami w zestawie xD

  • Odpowiedz
@Dakkar: bo wołowina jest droga. A dobra wołowina, tzn. taka którą można podać - i spokojnie zjeść - na surowo/rare/medium jeszcze droższa. Zauważ, że cena tatara (przystawka) sięga w granicach 30-40zł. Zamów u Chińczyka danie z mięsem wołowym, to też Cię skasuje więcej niż 12zł. Zamów w restauracji stek z polędwicy wołowej w granicy 30-40zł, to z 80% nie serwuje dobrej jakościowo polędwicy.
  • Odpowiedz
  • 0
@knoor Nie porównuj piwa kraftowego do guwno fast food ciężarówek.
Jasne, że na sławie kraftowych jest pełno słabych piw które zwą się kraftowymi. Jeśli się znasz i poczytasz ulotkę to po kilkudziesięciu piwach będziesz w stanie pijać coś co ci będzie pasować z danego gatunku.
Te piwa też są droższe gdyż nakład mniejszy jak i czasem produkcja znacznie kosztowniejsza.

W przypadku tych ciężarówek wszędzie masz podobny fast syf który jak sam
  • Odpowiedz