Wpis z mikrobloga

mirki, mam pytanie. dostalem propozycje pracy w NL. 1400 na reke mi proponuja na początku po odliczeniu zakwaterowania i ubezpieczenia.
to spoko jest?
dodam ze to praca którą sie jaram dosc mocno. robie to juz kilka lat, zadna produkcja czy tulipany.
#praca #emigracja #holandia
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartman28: jeżeli to 1400 to jest netto, to jak najbardziej. Bo jeżeli mimo odliczenia mieszkania i ubezpieczenia to wciąż kwota bez odliczenia podatku, to bardzo kiepsko, niezależnie od branży
  • Odpowiedz
@bartman28: Powiem tak - szału nie ma ale też i tragedii. Zależy ile zarabiasz obecnie w PL i jakie masz perspektywy rozwoju w NL. Zależnie od regionu/miasta, samo zakwaterowanie to koszt od 500 EUR za pokój, do 1.5K za małą kawalerkę (Amsterdam). Ubezpieczenie to dodatkowe ~100 EUR miesięcznie. Wyżywienie to już oczywiście kwestia indywidualna, ale gotując samemu, w 350-450 EUR powinieneś się zmieścić.

Podsumowując - idzie tak wyżyć na w
  • Odpowiedz
@Blitzkrung: Wiem, że OP ma już zakwaterowanie - rozpatruję to pod kątem ile zarabia "całkowicie' netto, gdyż nie jest podane ile jego zakwaterowanie jest 'warte'. 1.4k na rękę w Amsterdamie, mając firmową kawalerkę, to tak jakby zarabiać 3k niemal.

@open_or_die: Hoorn to małe miasteczko, więc 319 euro jest całkiem możliwe, z resztą napisałem, że zależnie od regionu. Większe miasta (Amsterdam, Rotterdam, Haga) raczej nie zbliżają się do tego
  • Odpowiedz
@ch1nczyk: zarobkowo tam nie chce jechac w ogole, raczej zajawkowo i zeby zobacz coś nowego. jednak nie chce tam klepac biedy.
@wojciech_s: pudło
@grap32: @open_or_die: za ile sie kto wyżywia to wlasciwie mało ważne jest. kierując to pytanie czy to spoko stawka chodzilo mnie czy mnie dymają czy jest okej.

troche sie sram bo pierwszy raz za granice zarobkowo, wczesniej holandia tylko konsumpcyjnie. klimat
  • Odpowiedz
@open_or_die: blasting placisz od wagi samochodu nie od pojemnosci. Ja za e90 330d placilem tyle samo co za 320d bo nie roznily sie waga zanadto (placilem 440eur/3mies więc nie wiem co za otyłą krowę ujeżdzasz?). Co ma pojemnosc do podatku?
  • Odpowiedz