Wpis z mikrobloga

@Syn_Krzysztofa: co to znaczy, że są pożyteczne dla nas? Od dawna się zastanawiam nad celem istnienia tego gówna na świecie. Robale są potrzebne w naturze chyba tylko z dwóch powodów - albo stanowią pokarm dla innych pożytecznych stworzeń, albo same zjadają inne szkodliwe gówno. A tymczasem nie słyszałam, aby kleszcze były ważnym ogniwem w łańcuchu pokarmowym. Więc na co, po co istnieją? Powinno się je wyeliminować raz na zawsze.
@korni007: podobno pierliczki je zjadają, planuje kupić kilka bo strach z domu u nas wyjść, psy codziennie łapią kleszcze mimo iż chodzę z nimi tylko po niskiej trawie, z dzieckiem w kaloszach chodzimy ale jak zrobi się cieplej to się nie da :(. Zasieje gdzie się da wrotycz ale zanim urośnie to też się zejdzie. Jak byłam dzieckiem kleszcza na oczy nie widziałam a teraz jest ich mnóstwo.
@KapitanJaszczurka: Badanie kleszcza metodą PCR w celu wykrycia DNA Borrelia spp. należy do metod diagnostycznych, których przydatności klinicznej nie potwierdzono, ale są popularne wśród pacjentów i promowane przez stowarzyszenie chorych na boreliozę ILADS (The International Lyme and Associated Diseases Society) oraz zainteresowane ekonomicznie laboratoria = służą do nabicia kabzy laboratorium ;)

Podejmowanie decyzji na podstawie wyników uzyskanych za pomocą niezalecanych i niezwalidowanych metod diagnostycznych (czyt. PCR kleszcza) jest ryzykowne tak dla