Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#matura #it #studbaza #studia

#!$%@? mirki nie wiem co ze sobą zrobić po maturze. Chciałbym pójść na jak najlepszą uczelnie, żeby studiować kierunek infę (bo mnie to w jakiś sposób interesuje i w sumie od dziecka chciałem to robić), ale nie wiem jak będzie z tą maturą. Nie chodzi tutaj o srajk tylko o sam egzamin, bo to oczywiste, że się odbędzie, prędzej czy później. Uczelnie na które bym się chciał dostać to Uniwerek Warszawski (bo na politechnike to na pewno się nie dostanę, za słaby z fizyki jestem), AGH albo Jagielloński, Politechnika Wrocławska albo Politechnika Gdańska. No czyli w sumie same topowe (jak nasz kraj oczywiście). No i chodzi o to, że nie wiem czy się dostanę. Próbne z matmy rozszerzonej miałem tak 60-65% i mam nadzieję, że teraz jeszcze jak robię zadania to do tych 80-85% dociągnę, angielski to bez problemu 80-90%, ale problemem jest fizyka próbne ok. 40-50% poświęcam odpowiednio mniej czasu na ten przedmiot, bo cisne matme więc zakładam z egzaminu wynik coś koło 50-60% Da radę się z takimi wynikami dostać na którąś z wymienionych uczelni? Tak, wiem, że w internecie są widełki i już sobie to sprawdziłem no właśnie mam obawy. Od znajomego słyszałem, który w zeszłym roku rozwalił mature na 86% z matmy i chyba 70% pare z fizy to ciezko było się dostać na pwr

No i tu drugie pytanie właśnie, zakładając, że coś pójdzie nie albo się nie dostanę to czy warto iść po prostu na gorszą uczelnię, żeby studiować to co jest w spektrum moich zainteresowań czy lepiej wybrać sobie coś innego na lepszej uczelni?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 11
Lepiej iść na informatykę na słabszej uczelni niż coś innego na lepszej


@ayanami: Chyba że kogoś interesuje coś innego, bo jak ktoś jest ogarnięty matematycznie to programować się i tak nauczy. Moja Młoda jest na pierwszym roku informatyki na jednej z najlepszych uczelni w Polsce i skończy się chyba tak, że w przyszłym roku weźmie dziekankę i pójdzie spróbować pierwszy rok fizyki teoretycznej bo to ją na prawdę interesuje. Klepać kod
op2: @ayanami:

Dzięki za słowa otuchy, o UMK też myślałem, bo mam w miarę blisko, ale jestem taki, że zawsze mierzę wysoko.

@Boczyslawo:

Wolałbym dzienne, mimo wszystko. Łatwiej mi się zdyscyplinować jak uczęszczam na coś parę razy w tyg niż raz.

@PrzegrywWykopek:

Nie rozumiem czy to sarkazm czy nie, bo ciężko to wyczytać jeżeli to była ironia, wyjaśnij proszę.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}

No czyli w sumie same topowe (jak nasz kraj oczywiście).


@AnonimoweMirkoWyznania: topowe to sa konkretne kierunki/wydzialy na tych uczelniach. Np. na AGH masz WIET, na UW masz MIMUW itd. Watpie zebys dal rade sie do nich dostac zdajac tak slabo rozszerzona mature z matematyki (<70%), albo utrzymac nie ogarniajac fizyki.