Wpis z mikrobloga

@liberalnysernik:

ale porównujesz dwie zupełnie różne zbiorowości z czego jedna jest z dość dalekiego od nas kraju by pasowało do tezy xD

większość muzułmanów pochodzi raczej z okolic Afryki i Półwyspu Arabskiego- jak tam wygląda poparcie dla małżeństw jednopłciowych?

Dwa- czy Polacy też zrzucają gejów z dachów budynków?

Trzy- w Polsce nawet geje są nietolerancyjni dla biseksualistów i potrafią ich wywalić z homo klubów xD
@liberalnysernik:

Byś nie musiał szukać:

https://www.pewresearch.org/fact-tank/2014/10/16/young-u-s-catholics-overwhelmingly-accepting-of-homosexuality/

Zgodnie z badaniami sprzed 5 lat 70% katolików z USA popiera homo związki. Dziś pewnie to raczej 80%. Jak widać katolicy są bardziej tolerancyjni od muzułmanów biorąc pod uwagę bardziej zbliżone grupy społeczne (tutaj akurat społeczeństwo USA, zamiast porównywania gruszek z arbuzami)

Więc raczej #bekazmuzulmanow, mam wrażenie, że specjalnie porównałeś polskich katolików z jedną z najbardziej tolerancyjnych grup muzułmanów na świecie (może nawet najbardziej
@liberalnysernik: @Nieprzyjazny_Ziemniak: @Soojin21: @prawa_reka_sorosa: Dyskutujecie z delikwentem (ów ratlerek03, no chyba, że jego nick to od gospodarczo liberalnego pzprowskiego ministra), który zawzięcie utrzymywał, iż prawa wyborcze dla kobiet w Polsce w 1918 wprowadzić miał Dmowski. Pomimo tego, że ten żadnej funkcji w kraju wtedy nie pełnił i chyba nawet nie było go w odradzającej się Polsce, acz nie chce mi się dokładniej sprawdzać dmowskiego itinerarium. Na próby dyskusji
@liberalnysernik: a i jaka była odpowiedz muzułmanów dotycząca związków partnerskich? Bo zgodnie ( z pewnie tym samym sondażem) 56% Polaków popiera związki partnerskie osób homoseksualnych.

https://oko.press/rekordowe-poparcie-dla-zwiazkow-partnerskich-i-rownosci-malzenskiej-sondaz/

Może to być spowodowane m.in. niechęcią do zmiany konstytucji, lub zwyczajowego znaczenia słowa "małżeństwo"

Mam wrażenie, że jednak manipulujesz danymi pod tezę.
@KakaowyTaboret

polak katolik jest mniej tolerancyjny od muzułmanina


Polak katolik jest mniej tolerancyjny od amerykańskiego muzułmanina. Masz w moim wpisie jasno podkreślone, że chodzi o amerykańskich muzułmanów. Popularne jest przedstawianie muzułmanów jako barbarzyńców w porównaniu do Polaków, to czemu nie napisać o tym, że są muzułmanie bardziej od naszego narodu tolerancyjni i wolnościowi. Poza tym ten post jest też odpowiedzią na wyśmiewanie się z zachodnich działaczy LGBT występujących przeciwko islamofobii i twierdzeniu,
@KakaowyTaboret

A czemu mają mnie obchodzić powody, dla których Polacy sprzeciwiają się małżeństwom jednopłciowym?

Po prostu przeciętnemu prawakowi tutaj nie mieści, że muzułmanin może być lepszym człowiekiem od nich.


*że społeczność muzułmańska może być lepsza od nich
Polak katolik jest mniej tolerancyjny od amerykańskiego muzułmanina. Masz w moim wpisie jasno podkreślone, że chodzi o amerykańskich muzułmanów. Popularne jest przedstawianie muzułmanów jako barbarzyńców w porównaniu do Polaków, to czemu nie napisać o tym, że są muzułmanie bardziej od naszego narodu tolerancyjni i wolnościowi. Poza tym ten post jest też odpowiedzią na wyśmiewanie się z zachodnich działaczy LGBT występujących przeciwko islamofobii i twierdzeniu, że ci muzułmanie by ich najchętniej pomordowali. Po
@KakaowyTaboret Jedynymi krajami, w których obowiązuje kara śmierci za homoseksualizm (różnie z egzekwowaniem) są kraje muzułmańskie, ale jeśli chodzi o kraje, gdzie występują największe prześladowania mniejszości seksualnych, to do tej grupy należą zarówno państwa muzułmańskie jak i chrześcijańskie (głównie obszar Bliskiego Wschodu i Afryki). Są chrześcijańskie kraje, gdzie pozycja prawna i społeczna osób nieheteronormatywnych jest gorsza/dużo gorsza od sporej części państw muzułmańskich.

10 krajów o najgorszych warunkach życiowych dla homoseksualistów według mieszkających
@liberalnysernik: Nie przeczy to temu czemu napisałem. I jednak uważam ONZ za lepsze źródło, od strony zaangażowanej emocjonalnie, zwłaszcza, że nie mogę sprawdzić metodologii badawczej (ale sam się w sumie przyznałeś, że Cię ona nie obchodzi i nie skomentowałeś gigantycznej dysproporcji pomiędzy "małżeństwo" a "związek")
@liberalnysernik muzułmanie bardziej tolerancyjni od Polaków. Interesujące. Niemniej jednak gdyby zapytać muzułmanów z ZEA albo Arabii Saudyjskiej to tak kolorowo by nie było. USA po prostu jest takim państwem, które jest liberalne i większość tamtejszych obywateli popiera takie wolnościowe postulaty. W Polsce to jeszcze tak szybko nie nadejdzie, ale miejmy nadzieję, że jednak dożyjemy zmian