Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając opcję "TAK" jest ona błędna?
Od pierwszych godzin jazd, instruktor tłumaczy mi, że przy zjeżdżaniu z głównej drogi, trzeba to zasygnalizować, właśnie migaczem.

Egzaminator także mówi, że wymagają tego na egzaminie, że nie włączenie go jest równe błędowi, małemu niskiej wagi ale to jednak błąd, którego lepiej nie popełniać.

Instruktor z którym jeżdżę też się zastanawiał co i jak tutaj jest źle, a jeżdżę już 28h po podobnej ulicy na Katowicach, gdzie migacz muszę włączać bo inaczej to błąd i widzę że inni też go używają.
D.....o - #prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając...

źródło: comment_TeMZnRJkAp6ihZNrzUtlhxyjeldBdeYa.jpg

Pobierz
  • 184
@Deadlyo: Ja włączam, nawet koniecznie gdy główna droga odbija w lewo a podporządkowana prosto. Wtedy daję znać tym z podporządkowanej, że nie będę jechał za główną i przecinał ich drogi ruchu, więc mogą się włączyć na drogę z pierwszeństwem. ¯\_(ツ)_/¯
Tak samo gdy zatrzymamy się żeby przepuścić jadących od naszej prawej drogą z pierwszeństwem to włączam kierunkowskaz żeby dać znać temu za mną, ze nie stoję od parady i się nie
@Piottix: Jakby był, ale nie ma, nie dodawaj opcji skoro jest pokazane co innego.
Jest tu tylko 3 zjazdy, więc przy 4 zjeździe wiem że się nie włącza.

Zapytaj egzaminatora, powie Ci coś innego.

@Dawisek: Ci mnie nie interesują, jadę w ich stronę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Deadlyo:
Bo to jest tak:
Na tym teście kierunek jazdy jest potraktowany nie jak azymut tylko jak "na Kraków". Czyli przestajesz jechać na Kraków więc zmieniasz kierunek jazdy.

Ale teraz najlepsze. Jadąc w przeciwnym kierunku od strony drogi z pierwszeństwem i skręcając w lewo ministerstwo twierdzi, że musisz włączyć kierunkowskaz w lewo. Bo w przepisach dla projektantów dróg jest napisane, że jak droga główna zmienia kierunek to stawiamy tabliczkę T-6.

Ale
@Piottix: teraz jest znów inaczej, a Ja chcę zdać egzamin możliwie najszybciej i nie chcę jak poprzednik na tym znaku oblać, bo ktoś mi źle coś mówi.

A że potem sam będę jeździł, to lepiej jest wiedzieć, bo instruktor mówi że trzeba, mimo wszystko, a test mówi że nie trzeba