Wpis z mikrobloga

mirki, w tym roku w końcu zdobyłem troche więcej tych słynnych pieniędzy więc postanowiłem spełnić swoje marzenie z dzieciństwa i kupić motocykl.

zastanawiam się między dwoma modelami- suzuki gs500f i gsf bandit który to ostatnio wpadł mi w oko.

co byście polecali na start?( z tego co wiem to gs500 to taki golf 3 wśród motocykli i podobno jest git na początek)
na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie?
jak to gówno przetransportować do domu?(trasy nie strzela zaraz po zakupie, bo dupsko mi odpadnie i nie mam takich umiejętności by prowadzić jednoślad kilkadziesiąt-set km do domu)

chciałbym się zamknąć w 8-9k

#motocykle #motoryzacja #pytanie
soggoth - mirki, w tym roku w końcu zdobyłem troche więcej tych słynnych pieniędzy wi...

źródło: comment_Ktc36oQMtzpaWyY5XjPa42nxkpS8C8Oc.jpg

Pobierz
  • 44
@soggoth: GS500 nie bierz. Szkoda zachodu. Doinwestujesz, dopieścisz, a za rok sprzedasz xD
Pamiętaj też o wyposażeniu (ubiór) jeżeli nie masz, bo też kosztuje. Większość sprzętów z rynku wtórnego na start ma też opony do wymiany. Nie rozumiem, że ludzie nie boją się jeździć na 10 letnich oponach.

A ja zaproponuje SV 650. Ale zdławione na A2 i po sezonie zdjąć blokadę. Nie jest tak łatwe do nauki jak te podane
@soggoth: a ja zaproponuje coś odmiennego od kolegów, coś co jest mało popularne, dzięki czemu ma świetną cenę i jest motocyklem bardzo świeżym rocznikowo w porównaniu do gs, Hornet, cb500, bandita itd. Dwa motocykle Kawasaki ER6N i hyousung GT500(2011), czemu tak?
-mniejsze p-nstwo trafienia na gruz
-swiezy rocznik
-wtrysk (nie #!$%@? sie ze ssaniem, strojeniem itd)
-nizsze spalanie
-niezawodnosc
Na minus jest wygląd, sam latam pc36 i gdybym kupowal jeszcze raz
@soggoth możesz też rozważyć starego fazera w tych pieniądzach. A na co zwrócić uwagę? Na stan techniczny, wygodę, hamulce. Najlepiej weź kogoś do oglądania kto się zna i ostudzi Twój zapał jak się zbyt bardzo na trupa napalisz( ͡º ͜ʖ͡º)
@Verdu: za bardzo pasuje mi do stylówy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@krabozwierz: ojojojo nie zesraj sie xD

#!$%@? znalazłem tkaie ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-gsf-bandit-suzuki-bandit-600-gsf600-bandit-bandit600-gsf-600-ID6BqvYe.html#cb18733bff

cena jakaś dziwnie niska, sprawdzam typa i okazuje sie, że koleżka chyba stał sie inspiracją dla memów z januszem handlarzem, bo nie ma forum by przemo na którym go nie jadą (,)

Patrz że ten ma jakieś dziwne kierunki na
@dejwis z tym trafieniem na gruz bo młody rocznik to bym nie był taki pewny, od stycznia szukałem dla siebie moto i te wszystkie ER6N, MT 07 itp. sprowadzone od pierwszego właściciela z przebiegiem max 10k były tylko ładnie odpicowane. Po każdym było widać że miał szlifa i był tylko pod sprzedaż przypudrowany. Pytanie tylko jak mocno był skasowany... O braku dokumentów, historii itp. nie wspominam. Ostatecznie że te same pieniądze co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@soggoth: nikt nie odpowiedział na pytanie o transport, to powiem ja. Autko z hakiem, przyczepa jednoosiowa (taką możesz do 750 kg ciągnąć bez prawka na E), pasy do spięcia moto w pozycji stojącej (ze dwa, na upartego możesz kupić więcej), ew. Jakieś blokady pod koła, żeby moto nie bujało przód tył podczas ruszania i hamowania i lecimy. Przyczepę można wypożyczyć, ważne żeby działały w niej światła i hamulec, bo masz wtedy
@lSandwichl: nie wiem czy ktoś myślący szuka sztuki od typowego handlarza z niemiec, nikt z idei w tym nie robi, tam się po prostu zarabia, na szlifach na przekładkach i szykowaniu fur pod sprzedaż, więc wcale mnie nie dziwi na co się natknąłeś. Zasada jest taka, że kupuje się prywatnie, po drugie prawie każdy egzemplarz używany ma swój mankament i coś do poprawy (chyba że sztuka jest naprawdę świeża, no ale