Wpis z mikrobloga

no witam mirosławów, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy płynne odtwarzanie wideo na laptopach jest zasługą karty graficznej czy procesora? Chce kupić laptopa, na którym będę mógł oglądać wideo w wysokiej rozdzielczości bez żadnych przycięć, w pełni komfortowo i mieć uruchomione jakieś przeglądarki i sporo programów w tle. szukam jakiegoś taniego laptopa z fajnym ekranem, takiego 15,6", który będzie spełniał te warunki. #laptopy #komputery #windows10 #laptop #technologia
  • 14
@kalabanga: programy mogą dekodować procesorem/integrą i wtedy jest gorzej, ale do fhd powinno styknąć spokojnie. mogą też korzystać z kart graficznych i wtedy jest lepiej.

nie wiem jak to działa przez przeglądarkę. Nawet jeśli używa grafiki to tej zintegrowanej, chyba że wymusisz uruchomienie z dedykowaną.

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi
kurde panowie XD już nie mam pojęcia jakiego laptopa wybrać a bardzo mi na tym zależy, chcę go podłączyć do tv po hdmi i oglądać wszystko komfortowo.
@kalabanga: mam kompa z integrą od AMD podpiętego po HDMI do tv 4k od samsunga. I trochę tego nie ogarnia. Filmy w przeglądarce potrafią przyciąć, lub po prostu klatkować, szczególnie na full screenie. Wcześniej, przy starym tv, w 720p oczywiście nie było problemu.
@kalabanga Mam RTX 2060 ale jak włączę film w YouTube w 4K 60 fps to widzę duże zużycie cpu a gpu żadne. Nie wiem jak z zewnętrznym playerem, ale chyba można ustawić. W każdym razie z przeglądarki idzie na pewno przez procesor cpu