Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zaprosiła mnie na wesele koleżanka, która jest dróżką. Państwo młodzi chcieli, aby mężczyźni mieli ubrane... szelki. Powiedziałem, że nie ubiorę, bo nie mam szelek. Koleżanka zapytała, czy kupię. Powiedziałem, że w gruncie rzeczy to niech młodzi kupią szelki, skoro chcą bym je miał ubrane. No i jet inba.

#zwiazki #logikarozowychpaskow #wesele

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 113
  • Odpowiedz
@genesis2303: Jak świadek na Twoim weselu przyjdzie w dresie HWDP to też będziesz używał takiej argumentacji? Jak na każdym zdjęciu z własnego wesela będziesz miał dresiarza?

Idziesz na czyjąś imprezę to akceptuj jego warunki, jak Ci się nie podoba to nie idź. Przecież to proste jak budowa cepa...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nieskonczonosc: tak, tylko że na imprezy tematyczne wybierasz się z zamiarem przebrania się w odpowiedni strój, wesele raczej wymaga schludnego i galowego stroju. Co innego jeśli byłby to wymysł gości a co innego kiedy młoda para wymaga xD

Rozumiem że jeśli para by chciała żeby wszyscy przyszli w dresach to dla ciebie nie byłoby problemu?
  • Odpowiedz
@Bouquet: @prnppp: @holly_satan: zakładanie szelek to nie taka prosta sprawa, bo przy garniturze szelki na żabki będą źle wyglądać, poza tym powinny być to spodnie bez szlufek
więc jeśli chce się dobrze wyglądać to lepiej założyć pasek, bo trzeba byłoby przerobić stare spodnie albo kupić nowe
  • Odpowiedz
Jak świadek na Twoim weselu przyjdzie w dresie HWDP to też będziesz używał takiej argumentacji?


@bodziodestruktor: hahahaha, kiedy brakuje argumentów -> ad absurdum xD Gdzie się spotkałeś z taką sytuacją i kto ci robił selekcje na to wesele xD Jak zapraszasz takich ludzi to sam jesteś sobie winien.

Idziesz na czyjąś imprezę to akceptuj jego warunki, jak Ci się nie podoba to nie idź. Przecież to proste jak budowa cepa...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Tego nie można odwrócić bo tylko jedna strona stawia wymagania...
@genesis2303: no przecież uparty op też stawia wymagania, swoje na temat nie zalozenia szelek :D

@nieskonczonosc: tak, tylko że na imprezy tematyczne wybierasz się z zamiarem przebrania się w odpowiedni strój, wesele raczej wymaga schludnego i galowego stroju.

@Laaq: halo, szelki do garnituru to nie dres! (W sensie garnitur z
  • Odpowiedz
@nieskonczonosc:

no przecież uparty op też stawia wymagania, swoje na temat nie zalozenia szelek :D


Logika u ciebie kulawa mocno, to tak jakbym ci powiedział zrób mi kanapkę, a ty odmawiając też stawiałabyś swoje "wymagania"...
  • Odpowiedz
Dziwny pomysł, tym bardziej że generuje spore koszty. Szelek nie zakłada się do spodni ze szlufkami - czyli w najlepszym przypadku trzeba kupić szelki i nowe spodnie, w najgorszym szelki i cały garnitur (jeśli nie ma możliwości dokupienia spodni bez szlufek).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@genesis2303: sprowadzając cały temat do tej kanapki: to tak jakbyśmy oboje zgodzili się, że zrobię Ci kanapkę i Ty chcesz koniecznie z szynką, to ja Ci robię z tą szynką, bo mi nie zależy z czym Ci ją zrobię. Przychodzę na wesele i mi nie robi różnicy, w co się ubiorę, byle by spędzić czas z bliskimi mi osobami. A wy stajecie okoniem, jakby spełnienie czyichś wymagań do czyjejś imprezy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@belwarg: z pewnością te szlufki dla pary młodej nie są problemem. I pewnie 99% gości nawet nie wie, że tak powinno być. Podobnie jak 99% gości zdejmie marynarkę i będzie tancowalo w samej koszuli. :D
  • Odpowiedz
@nieskonczonosc: cały ten cyrk zaczyna konkretne widzimisię jednej strony, druga może się na to zgodzić, albo nie, masz pytanie i masz odpowiedź, to nie są równoważne konstrukty. Jedna strona czegoś wymaga, a druga może to spełnić albo nie, gorzej że jak po prostu nie ma ochoty tego spełniać to wyzywa się tu takiego od debili biedaków czy czego tam jeszcze. Jest jeszcze kwestia kto pokrywa koszty takiej zachcianki i w
  • Odpowiedz
@nieskonczonosc: Byłbym w stanie zrozumieć gdyby dotyczyło to np. tylko świadków (podobnie jak w USA gdzie wszystkie drużby i druhny ubierają się tak samo), ale stawianie takiego wymogu wobec wszystkich gości jest IMO nieodpowiednie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? jacyś, ten zmech uderzył im do łba konkretnie widzę, skoro chcą by panowie przyszli w szelkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) stary, musisz kupić pasoszelki z demobilu, do tego pas (mogę pożyczyć, ale czarny - niezbyt zmecholsko :\ ) i jazda. Ciesz się, że nie kazali #!$%@?ć na pas ładownicy, maski i opeksa na plecy. Nie mówiąc o łopatce piechoty na dupsku.
  • Odpowiedz
@nieskonczonosc fajnie gdyby to było w innej formie, a nie przymus. Na imprezę tematyczną też przecież na zaproszeniu sugeruje się temat przyjęcia oraz ewentualny strój. Kompletnym nietaktem według mnie jest zaś zmuszanie gościa do jakiegoś elementu. Nie wiem czy wiesz i nie wiem czy zgłębiałaś kiedyś temat męskich strojów, ale takie szelki dość niekorzystnie wyglądają na panach z brzuszkiem.
Robienie inby z tego powodu, że gość mówi zdecydowane nie, to według
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@genesis2303: problemem jest chyba to, że odbierasz to jako jakiś rozkaz czy 'zawołanie' i masz wewnętrzny opór. Tak to wygląda, kiedy się przeczyta ostatnie zdanie

Jak kogoś gdzieś zapraszasz to chcesz żeby ten ktoś się po prostu dobrze czuł, a nie żeby skakał na twoje zawołanie


Potraktuj to jako zaproszenie do dobrej zabawy, a nie rozkaz, któremu się opierasz. Byłeś kiedyś na jakiejś imprezie tematycznej czy halloween? Czy uważasz, że
  • Odpowiedz
@nieskonczonosc: nienawidzę imprez tematycznych, strój nie ma dla mnie większego znaczenia jeśli człowiek po prostu gada z sensem. Jakbym na zaproszeniu przeczytał konkretne wytyczne to z miejsca bym napisał że nie idę i tyle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: czy razem z nakazem założenia szelek jest zakaz zakładanka marynarki? Bo jak inaczej będzie je widać. Nowoczesna Januszerka, niech panny młode się nie biorą za ubieranie facetów bo nie mają o tym pojęcia.
  • Odpowiedz