Wpis z mikrobloga

Na #grajpopolsku prowadziliśmy niedawno nabór do tłumaczenia Oxenfree, stworzyłem więc krótką próbkę dla kandydatów. We wstępie wszystko opisano jak należy (lekko zmodyfikowałem go na potrzeby tej próbki, ale wszelkie wytyczne zostały - np. aby tłumaczenie wykonywać bezpośrednio pod oryginałem, dopisać imię lub nick do próbki zwrotnej itp.). Oczywiście raz na jakiś czas znajdzie się orzeł, który zrobi po swojemu.

Dostałem tłumaczenie w treści maila i dołączony plik, który sam wysłałem do tłumaczenia (bez żadnych zmian).

Właściwie nie muszę wrzucać tu oryginalnych tekstów, pozwolę sobie tylko wrzucić tłumaczenia. Zachowano oryginalną pisownię:

Więc, co jest, em, co jest, dobra.... rzeczą do zrobienia tutaj? Oczywiście inna niż pójście kąpać się nago i zostać zamordowanym przez Jasona Krugera.

Nasze liceum ma stacje radiową/radiowęzeł i Carley--- ona jest naszą koleżanką--- ona zastępuję za Reggiego bo on dostał mononukleoze od jakiegoś biegacza lub coś.

Jak ona stała się tak bogata jeśli ona była tylko jak.... osoba komunikacyjna albo coś takiego w wojsku?

Jak tam ehh leci?
Równo jak może być (dokładnie równo jak ona idzie, ale nie wiem co lepiej pasuje do kontekstu)

Czy to.... nadchodzi z-- z przeszłości, czy coś? To brzmi jak by było z lat 50 albo.....

Pasażerowie, wkrótce będziemy na miejscu. Sprawdż pod swoim siedzeniem czy nie zostawiłeś swoich rzeczy osobistych, i czy podniosłeś bezpłatne radio jednorazowe, pamiętaj żeby zmienić na stacje 102.3 w różnych plakietkach. Zachęcamy Cię do w słuchania się do naszej ''Wycieczki pieszej po wyspie z Edwardem'' i posłuchania więcej o fascynujących wydarzeniach o tym historycznym punkcie orientacyjnym.

Wysoko w kaskadowych górach Washygtonu, Wojsko otwiera największy na świecie nadajnik radiowy! Jego million wattów może przesłać wiadomość do okoła świata w jedną dżiesiąta sekundy!

Em, Nie ma żadnej możliwości że ona wydostała się z tego, prawda?
No,nie ma mowy.
Oboje widzieliśmy co się stało, to było..........
O mój-- Dzięki Christ, ona żyje, może ona tylko---- może ona tylko skręciła swą---- skręciła lub coś...

Więc.... Wyspy Edwarda kiedyś było bazą wojskową, tak jak powiedziałem, prawda?
Więc w latach 50, podobno po wojnie jak wszyscy się nudzili, oni mieli ludzi którzy stacjonowali tutaj....
I Ci ludzie zgadywałbym przemycali miastowe dziewczyny na tych małych łódkach i zostawali na plaży, żeby ''dotykać'' i robić inne rzeczy.
Oni dosłownie nazywali to ''obszukiwaniem''.

Nadal musimy dostać się do Fortu Milner żeby dostać się do Clarrisy, ale.... Myśle że ty Ren musisz iść do więzy comm. My próbujemy tam wszystkich wysłać tam.

Ostatni raz Jonas, Nona chcę wiedzieć o Clarrisie. Jestem pewien że ona już ją znalazła i robią pianki na ''cholernej'' plaży własnie teraz.

Co on robi? Czy on jakby lunatykował?
Już widziałem lunatykowanie, w porządku? Michael lunatykował i najgorsze co by zrobił to by wziął swoją poduszkę do korytarza. To jest jak..... coś innego. On jest jak-- jak by miał gorączkę albo coś.

Hej, tam jest stare koło od łodzi, To jest replika z.... Portugalskiego karawela, tak mówi?(albo piszę zależy od kontekstu)
Uh tak, Myślę że Portugalczycy odkryli wyspę? Ja nie wiem. Ja przeważnie śpię podczas części morskie na lekcji Historii.

On eh.... Ja myślę że się pogarsza.
Co się pogarsza?
Ten---Cokolwiek powoduję te zmiany w czasie albo... co się dzieję

Mam złe przeczucie że powinno być, jakby, coś innego..... tutaj.... Ale nie za bardzo mogę położyć mój palec dlaczego tak się dzieje..T

Tylko spokojnie, będzie dobrze, ja i Jonas jesteśmy na górze tego, my się stąd wydostaniemy, prawda?

Cóż albo spadł mu telefon do toalety albo my tylko zgubiliśmy linę.

Wiesz... Ja pamiętam Cię z lekcji/klasy pana Żółwia.
Ty siedzisz eh z tyło..... za Jakiem. Ja własnie zapomniałem. Przepraszam. Ale uh, jasne. Pamiętam ciebie teraz z klasy.
Przepraszam ja, uh.... to tylko teraz do mnie dotarło.
O, hej to.... to nic za co musisz przepraszać.
Ja nie mówią za dużo więc nie ma powodu dla którego miałbyś mnie pamiętać.
Hej, powinno być Ci przykro. Ja jestem osobowością w klasie w porównaniu do reszty tych zdechłych ciężarów.

Gdzie idziesz?
Ja pomyślałem ze my..... nie trzymamy się żeby-- znależć łódkę i wiosłować z tym planem gry?
Tak?
Chcę znależć Clarrisę zanim to zrobimy, brzmi bez użytecznie bez całej bandy.
Znależć ją gdzie? Nie mamy pojęcia gdzie ona jest. Albo ja nie mam przynajmniej.
Mam na myśli..... jeśli chce iść, to w porządku. My zostaniemy tutaj

#januszepolonizacji #angielski #tlumaczenie #jezykpolski
  • 6
@CKNorek: Dla lepszego efektu proponuję zestawić te tłumaczenia z tym co wypluje Google Translate. Założę się że jakość tego drugiego będzie o niebo lepsza i mówię to poważnie.
@CKNorek: no, bo każdy kto zna angielski może być tłumaczem. Jak się nie chce zapłacić za porządną robotę, to się tak kończy. Nie chodzi mi oczywiście o to, co wstawiłeś, piszę ogólnie. Teksty w stylu „znam angielski, ale nie chce mi się / nie mam czasu” połączone z pytaniem „co tak drogo?” to nasz chleb powszedni.