Wpis z mikrobloga

@koral: tylko długoterminowy - Warszawa niestety się nie opłaca w formie wynajmu krótkoterminowego. Testowałem to na jednym mieszkaniu (tym w lepszej lokalizacji). Poza tym mieszkania są wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, który nie jest tani i bałbym się wystawić takie mieszkanie do wynajmu byle jakiej osobie. Poza tym sam niejednokrotnie wynajmowałem (jako klient) mieszkanie Airbnb i wiem, jak one wyglądają i szczerze - nie chciałbym później mieć problemów z odzyskaniem pieniędzy
@ccc111: @staryhaliny: korzystałem z usług firmy, z którą współpracuję w ramach wynajmu krótkoterminowego mieszkań w miastach wypoczynkowych i bazując na dobrym doświadczeniu dałem się skusić. Niestety, procent obłożenia to jakaś masakra... A reklamę raczej mają dobrą, bo widnieją w filtrach booking.com.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uzalezniony_rwd: Na bookingu świat się nie kończy, jest jeszcze AirBnb i OLX i inne portale ogłoszeniowe, akurat w Warszawie nie powinno być problemu w tym temacie. Agencja próbowała takich sztuczek jak promocje od cen nominalnych przy braku obciazenia jak np. w noc z piątku na sobite? Full razy tak wynajmowałem apartamenty.
@staryhaliny: tak, dodawali. Stały procent od sprzedaży.

@mk321: kiedyś sam się tym zajmowałem, ale od czasu założenia firmy mam mniej czasu na takie zajęcia. Poza tym doszedłem do wniosku, że warto poświęcić jakiś procent, niż użerać się z tymi wszystkimi wynajmującymi i ich zachciankami/problemami. Jeden rachunków nie płaci za prąd od trzech miesięcy, drugi ma problem z dodatkowym kluczem, trzeci potrzebuje jakichś danych do logowania sieci Wi-Fi i tak w
warto poświęcić jakiś procent, niż użerać się z tymi wszystkimi wynajmującymi i ich zachciankami/problemami.


@uzalezniony_rwd: nigdy nie słyszałem o tym, żeby ktoś wynajął mieszkanie przez agencję i żeby potem agencja zajmowała się takimi sprawami. Ich robota zawsze kończyła się po podpisaniu umowy najmu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
nigdy nie słyszałem o tym, żeby ktoś wynajął mieszkanie przez agencję i żeby potem agencja zajmowała się takimi sprawami. Ich robota zawsze kończyła się po podpisaniu umowy najmu.


@ostoja: nawet nie wiesz jak wiele zawodów jest wokół nieruchomości. Nie tylko pośrednictwo. Pogooglaj "zarządzanie najmem"