Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Ktoś mi wyjaśni dlaczego to jest #1 na czasie?
70 milionów w 24h na skalę światową to nie jest jakiś spektaklularny wynik, yt nie zwykł pokazywać zagraniczne kanały na czasie, a już na pewno nie na pierwszym miejscu.
No i fakt że K-pop... Nawet jakby każdy jego fan w kraju się rzucił na tą piosenkę to wątpię, że zainteresowaniem przebiłby raperów.

Czy możliwe jest, że ktoś to ustawił ręcznie? Albo jakiś dziwny błąd algorytmu?
#youtube #naczasie #polskiyoutube #wtf #kpop
Pobierz Veaon - Ktoś mi wyjaśni dlaczego to jest #1 na czasie?
70 milionów w 24h na skalę świ...
źródło: comment_tQgcvkyxnUsaicLkjH5w5t2Bbey8pF7k.jpg
  • 13
@Veaon: No to nie doceniasz fanów kpopu. BTS to jest zespół który produkuje, komponuje, pisze teksty i bierze udział w tworzeniu choreografii do swoich utworów. Mają bardzo dużo fanów na całym świecie i dobrze. Co w tym dziwnego, że i u nas?

No i fakt że K-pop... Nawet jakby każdy jego fan w kraju się rzucił na tą piosenkę to wątpię, że zainteresowaniem przebiłby raperów.

A w czym to jest gorsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lillain: Nie odbieraj tego jak atak na K-pop. Algorytm pozycjonuje wyżej treści które wzbudzają większe zainteresowanie. Przynajmniej jak widać w teorii...
Nie powiesz mi chyba że liczba fanów k-popu w Polsce jest większa od takiego rapu? Stąd moje zdziwienie, że yt to wypozycjonował ponad wszystko inne
@Lillain: Nie odbieraj tego jak atak na K-pop. Algorytm pozycjonuje wyżej treści które wzbudzają większe zainteresowanie. Przynajmniej jak widać w teorii...


@Veaon: Nie odbieram jako atak (chociaż trochę jako ignorancję). W tym roku idę na 2 koncerty kpopowe (w tym jeden w Polsce i tak u nas bilety wyprzedały się w 15 min). Jadę też na Wembley do Londynu właśnie na BTS i tam 90 tys stadion wyprzedał się w
@Veaon: Dobra, to skoro nalot stereotypowego fanbase k-popu już mamy za sobą, to liczę na sensowniejsze odpowiedzi osób które siedzą w temacie i mają coś więcej do powiedzenia, niż chwalenie się wyjazdami do Londynu
@Veaon: Po cholerę pytasz "kto mi wyjaśni" jak odpowiedź cię nie interesuje? "Chwalenie się wyjazdami do Londynu" xD nie no nie wytrzymam. Podałam Ci prosty przykład, że w Europie oraz w Polsce jest ogromne zapotrzebowanie na koncerty kpopowe, że bilety wyprzedają się lepiej niż na "wielkie" amerykańskie gwiazdy, ale nie, merytoryczne argumenty nie docierają, jest to chwalenie się (bo przecież post o tym xD). Widzę, że szkoda czasu na rozmowę skoro
@Lillain: Czarami dla mnie na ten moment jest sztuczne nabijanie wyświetleń tego filmu. Bardziej liczę teraz na odpowiedź, na czym dokładnie polega ten „streaming” którym każdy raczy się chwalić w komentarzach. Inaczej - same zasady można łatwo znaleźć na necie, choć zastanawia mnie, dlaczego yt nic z tym obecnie nie robi.

I tak dalej uważam, że k-pop w Polsce jest tak dużą niszą, że nie ma opcji, aby się ten film
@Veaon Dostales juz sensowna odpowiedz, na co jeszcze liczysz? Moze jak komus smarujesz dupe, to chcociaz go zawolaj, zeby poszkodowany mogl zrobic sobie o tobie adekwatna notke? @Lillain

Popularnosc kpopu znaczaco wzrosla w ostnich latach, przeklada sie to na wzrost wyswietlen, co za tym idzie laduje to na trendingu. Tak, kpop ma swoj fanbase rowniez w polsce. I jezeli bilety w Polsce wyprzedano w 15 minut, to chyba dobrze tego faktu dowodzi.
Z tego co mi wiadomo to streaming polega właśnie na niczym innym tylko na oglądaniu w kółko i w kółko jednego filmiku.. oczywiście w internecie znajdziesz instrukcje napisane przez 15 letnie różowe co robić i czego nie robić w trakcie oglądania kiedy usunąć historie przeglądarki a kiedy przerzucić się tymczasowo na inny filmik zespołu tylko po to żeby algorytm o Tobie zapomniał.. te „fan”domy zesraja się na różowo kiedy jakiś ich idol
@Nakimesis: Oznaczyłem poprawnie i przypominam, że dalej mowa o Polskiej zakładce „na czasie". Wierz mi, że osób, które śledzą działania tego algorytmu nie brakuje i sam się tym poniekąd interesuje. Zwyczajnie mnie to ciekawi.

Ciężko porównać te zespoły z czymkolwiek innym w Polsce, bo zwyczajnie nie spotkałem się, aby u nas takie zespoły wbijały się do tej zakładki. Raperów widzę co tydzień, zawsze naprzemiennie z naszym pięknym rodzimym contentem na youtube.
@Carter17: Oczywiście, że nie jest ciężkie :) Nasze "na czasie" raczej bierze wyświetlenia pochodzące z naszego kraju, choć i bierze pod uwagę kraj z którego film pochodzi. Biorąc pod uwagę te dwa czynniki dalej ciężko mi uwierzyć w pozycje tego teledysku
@Veaon Ale co osoby śledzace jakies zjawisko maja do osob, ktore znaja dzialanie tego zjawiska od podszewki? Idealnie ilustruje to wpis tego kolegi o nastolatkach, ktore niby wysmienicie znaja dzialanie youtuba. Nie, nie znaja. Dowodem na to jest chociazby wiara, ze tak proste dzialanie jak usuniecie historii moze zaowocowac nabiciem kolejnego wyswietlenia z tego samego urzadzenia.

Nie, nie moze. YT nie jest juz bytem piwnicowym, tam naprawde pracuja specjalisci i fachowcy od