Wpis z mikrobloga

PiS stawia wyłącznie na emerytów i patologię 500+. To jest żelazny elektorat, liczniejszy od każdej grupy zawodowej, dlatego spokojnie zapewni wygraną w każdych wyborach.

Strajki nauczycieli czy lekarzy się przeczekuje, najwyżej rodzice czy pacjenci złapią trochę #!$%@?, ale dostaną 500+ i 13. emeryturę i siedzą cicho. Lepsze to niż nic. A uczniowie nie głosują.

Dla Polaków udręczonych biedą przez całe życie, ważniejsze jest te parę złotych jałmużny do kieszeni, niż inwestycje czy reformy upadających systemów społecznych typu NFZ, ZUS czy edukacja narodowa. Polacy postawili już krzyżyk na własnym kraju. Dlatego lecimy w dół i w rozwoju gospodarczym i jakości życia prześcigają nas Bułgaria i Rumunia.

#bekazpisu #dobrazmiana #pis #polska #strajknauczycieli #wybory #500plus #polityka
  • 73
@Sepia Jedyna rzecz z którą bym polemizował to to, czy 500+ i 13 emerytura są rzeczywiście skierowane do żelaznej części beneficjentów, czy też może jednej do tej części, którą muszą do siebie przekonać.
Bo żelazny elektorat tym się charakteryzuje, że zagłosuje na nich tak czy siak - natomiast takie rozdawnictwo jest myślę skierowane do niezdecydowanych.

Ale z resztą się całkowicie zgadzam i niesamowicie mnie smuci to, że w ten sposób można kupić
@Neater: Być może trzeba przekonać pewną niewielką część niezdecydowanych emerytów. Beneficjenci socjalu to według mnie niemal wyłącznie wyborcy PiSu.

Kiełbasa wyborcza działa i moim zdaniem w tych wyborach PiS odniesie większe zwycięstwo niż poprzednio.
Co do emerytów, wielu z nich należą się te pieniądze ze względu na to iż pracowali na nie. Wielokrotnie dymani przez system groszowymi płacami.


@Slawek09: Chyba żartujesz. Składki, które odprowadzali obecni emeryci, stanowią ułamek emerytury, którą pobiorą przez resztę życia. W przypadku obecnych pracujących, ta proporcja jest odwrotna i otrzymają oni ułamek sumy składek, które odprowadzili przez całe swoje życie zawodowe. To ma być sprawiedliwość?
@Sepia: nie wiem skąd te #!$%@?, że 500 plus to dla patologii. Jedynym kryterium jest posiadanie dwójki dzieci. Wiesz, ile osób się załapuje na to i ile pobiera? Podpowiem - w #!$%@?. Z połowa kraju jak nic. Nie powiedziałbym, że połowa kraju to patologia. Pobierają to tak samo i lekarze, i nauczyciele, cała klasa średnia. Nawet zasiłek dla bezrobotnych ma bardziej wygórowane kryteria i trudniej go dostać. Ba, połowa rodziców mirków
@p0lybius: tyle błędów logicznych w jednej wypowiedzi to nie zobaczyłem od dawna. Skąd wniosek, że posiadanie dwójki dzieci to patologia? Opka nigdzie tego nie napisała. Stworzyłeś chochoła, obaliłeś i zadowolony.
Z 500+ korzystają ludzie, którzy są normalni, prowadzącą normalne życie, ale jest on dla nich miłym dodatkiem. Dla patologii jest to karta przetargowa. Żaden normalny człowiek nie będzie przekładał 500+ ponad #!$%@? sądownictwo czy politykę międzynarodową, którą prowadzi PiS. Patologia nie
@CzarneChmury: dokładnie. Ostatnio o tym samym pisałam to minusy poleciały na głównej. Moi rodzice to samo, 2k emerytury na głowę. 4k na 2 osoby to jest moim zdaniem w wieku emerytalnym bardzo spoko. Tylko trzeba było pracować legalnie a nie na czarno jak inni ich znajomi, którzy się jeszcze śmiali, że rodzice dają się dymać bo "lepiej brać więcej do kieszeni". Teraz widać kto ma lepiej.