Wpis z mikrobloga

PiS stawia wyłącznie na emerytów i patologię 500+. To jest żelazny elektorat, liczniejszy od każdej grupy zawodowej, dlatego spokojnie zapewni wygraną w każdych wyborach.

Strajki nauczycieli czy lekarzy się przeczekuje, najwyżej rodzice czy pacjenci złapią trochę #!$%@?, ale dostaną 500+ i 13. emeryturę i siedzą cicho. Lepsze to niż nic. A uczniowie nie głosują.

Dla Polaków udręczonych biedą przez całe życie, ważniejsze jest te parę złotych jałmużny do kieszeni, niż inwestycje czy reformy upadających systemów społecznych typu NFZ, ZUS czy edukacja narodowa. Polacy postawili już krzyżyk na własnym kraju. Dlatego lecimy w dół i w rozwoju gospodarczym i jakości życia prześcigają nas Bułgaria i Rumunia.

#bekazpisu #dobrazmiana #pis #polska #strajknauczycieli #wybory #500plus #polityka
  • 73
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Emerytów przybywa o wiele szybciej niż pracujacych. Poza tym co miałby im obiecać, obniżkę podatków? Nikt w to nie uwierzy, w sytuacji gdy już widać dno w budżecie, a utrzymać trzeba rozbuchane przywileje emerytalne i socjalne, bo inaczej ich beneficjenci zemszczą się przy urnach. Nie każdy też rozumie, ile i w jaki sposób zyska na obniżce podatków. A 500+ każdy rozumie.
  • Odpowiedz
Strajki nauczycieli czy lekarzy się przeczekuje, najwyżej rodzice czy pacjenci złapią trochę #!$%@?, ale dostaną 500+ i 13. emeryturę i siedzą cicho. Lepsze to niż nic. A uczniowie nie głosują.


@Sepia: lekarze wywalczyli swoje a Ci co zapewniili rezydentom i nauczycielom i sektorowi publicznego zamrożenie pensji i zrobienie ich w kule, teraz nawołują do protestów xD

Dlatego lecimy w dół i w rozwoju
  • Odpowiedz
@Sepia: dam ci przykład mojej babci. 6 dzieci, była rolnikiem całe życie. Pewnie składek dużo nie doprowadziła, ale jej dzieci w podatkach płacą wielokrotnie więcej niż jej emerytura.

Przez głupi system największe emerytury maja ci co dzieci nie mają I inwestowali w swój rozwój i karierę. Płacą dzieci tych co je mieli i emerytury maja małe.
Był o tym spot ale ze wyszedł z pod ręki PiS to oczywiście wyśmiany.
  • Odpowiedz
ale jej dzieci w podatkach płacą wielokrotnie więcej niż jej emerytura


@j3sion: Chyba w składach, jako pracownicy lub przedsiębiorcy? Bo jeżeli nie pracują, to wybacz, ale system emerytalny ani kraj w ogóle żadnej korzyści z nich nie ma, choćby tych dzieci było 20, a nie 6.
  • Odpowiedz
@j3sion: Chwalebne, poważnie. Ale jednak jestem za tym, aby każdy odkładał na swoją własną emeryturę, nie na emeryturę swoich rodziców, dzieci, poprzedniego pokolenia, przyszłego pokolenia, bezdzietnych, dzieciatych itd. SWOJĄ. Ile odłożysz, tyle masz. A jeśli ktoś nie odłożył, bo nie pracował, bo nie miał czasu, bo wychowywał dużo dzieci, to do nich powinien zwrócić się na starość. Bez najmniejszej złośliwości.
  • Odpowiedz
@Sepia Polska upada i tyle ja wyucze się i z loszka uciekamy. W Polsce najważniejsi są emeryci i patologia. polska rządzą dziady a nie młodzi, dziady odejdą a polska będzie na dnie
  • Odpowiedz
I 99% osób co mówi o patologii+ na tym #!$%@? portalu to rozpieszczone gnoje co ledwo się dotknęły jakiejkolwiek w życiu pracy, a najpewniej nawet nie skończyły gimnazjum i głosują na JKM.
  • Odpowiedz
@Sepia: mi sie wydaje, ze to nie jest tak, że pPolacy nie chcą mieć więcej, wolą żeby sąsiad mieli mniej, ważne żeby sąsiad miał gorzej ()
  • Odpowiedz
@czarnapietruszka: Moje ukochane lata to byłyby lata wolności gospodarczej, zmniejszonej biurokracji i opodatkowania pracy, a takich lat jeszcze w Polsce nie było. Nie jestem za rzucaniem podwyżek lekarzom i nauczycielom bez głębokiej reformy systemu edukacji i służby zdrowia. Ale że te reformy jakoś nikomu nie są na rękę, łącznie z lekarzami i nauczycielami, no to jest jak jest.
  • Odpowiedz
@Sepia hah "wolności gospodarczej"... tak się składa, że mam bliskiego znajomego co od początku właśnie robił w Twojej "wolności gospodarczej"... i sam z pokorą przyznał jak musiał się przekierunkować nieco bo "ciężko z VATem".

Ale gówno wiedzą 15-letnie wykopki jak wygląda dorosłe życie.
Czy, któryś lekarz specjalista strajkował ostatnio?
Nie, bo ma w #!$%@? co zrobi rząd, bo co najwyżej urwie mu 1% dochodu.

A ci rozsądniejsi nawet przyklasną, że pieniadze
  • Odpowiedz
@Sepia: choć brzmi to bardzo wolnorynkowo to niestety się nie sprawdza. Zobacz jak to wygląda w USA gdzie właśnie każdy odkłada na swoją emeryturę. Sporo emerytów nie daje rady wyżyć z minimalnej emerytury więc są zmuszeni żaby oszczędzać.

Obecnie państwowa emerytura wynosi średnio 1461$, ale koszty życia są tak wysokie że praktycznie na nic ci to nie starcza. Mimo to państwo wzięło na siebie gwarancję że nie zostaniesz bez grosza
  • Odpowiedz
@Sepia prawda jest taka, że wścieklizny na 500+ czy inne plusy dostają osoby co się ledwo na nie nie łapią.
I pięknie się w to wpisujesz. Jeśli myślisz, że wykszatałconą, dobrze zarabiajacą osobę rusza fakt, że ktoś się bije o 500 zł to radzę przemyśleć swoje priorytety i wziąć się do pracy niż hodować bordo.
  • Odpowiedz