Wpis z mikrobloga

PiS stawia wyłącznie na emerytów i patologię 500+. To jest żelazny elektorat, liczniejszy od każdej grupy zawodowej, dlatego spokojnie zapewni wygraną w każdych wyborach.

Strajki nauczycieli czy lekarzy się przeczekuje, najwyżej rodzice czy pacjenci złapią trochę #!$%@?, ale dostaną 500+ i 13. emeryturę i siedzą cicho. Lepsze to niż nic. A uczniowie nie głosują.

Dla Polaków udręczonych biedą przez całe życie, ważniejsze jest te parę złotych jałmużny do kieszeni, niż inwestycje czy reformy upadających systemów społecznych typu NFZ, ZUS czy edukacja narodowa. Polacy postawili już krzyżyk na własnym kraju. Dlatego lecimy w dół i w rozwoju gospodarczym i jakości życia prześcigają nas Bułgaria i Rumunia.

#bekazpisu #dobrazmiana #pis #polska #strajknauczycieli #wybory #500plus #polityka
  • 73
  • Odpowiedz
@Sepia: dokładnie, a mentalność szczególnie starszych osób jest taka, że głosują na partie bo "oni najwięcej poprawili" emerytury/socjalu.
Większość partii działa przede wszystkim dla siebie, a nie na rzecz dobru narodowemu.
  • Odpowiedz
moj tata po 30 latach pracy dostaje prawie 2 tysiące emerytury. Moja mama przepracowala może 10 (bo potem 3 dzieci, na wsi itp to została w domu choć mogła pracować) i dostaje z 880 zl. Więc jak ktoś mowi ze dostaje grosze to pewnie nie pracował zbyt ciezko w swoim życiu.


@CzarneChmury:

a) ponad 40 lat pracy
b)
  • Odpowiedz
@CzarneChmury:

Możliwe, że iny region polski- niższa wypłata to niższa emerytura.

Chciałem tylko pokazać, że ludzie pracujący w warunkach szkodliwych i sporo na stanowiskach kierowniczych / specjalistów wcale nie muszą dostawać sporo kasy (przykład mojej mamy) Mój tata zaraz po wojsku zarabiał 130 % średniej krajowej, ale nie wiem jak jego wypłata kształtowała się całe zycie- w latach 70, 80 był mistrzem utrzymania ruchu w zakładzie chemicznym.

Mój tata też
  • Odpowiedz
prawda jest taka, że wścieklizny na 500+ czy inne plusy dostają osoby co się ledwo na nie nie łapią.

I pięknie się w to wpisujesz. Jeśli myślisz, że wykszatałconą, dobrze zarabiajacą osobę rusza fakt, że ktoś się bije o 500 zł to radzę przemyśleć swoje priorytety i wziąć się do pracy niż hodować bordo.


@czarnapietruszka: Z niczym nie trafiłeś. Nie idzie ci wróżenie ze szklanej kuli. Przypominam, że od tego
  • Odpowiedz
@Topkapi: no właśnie nie do końca, bo gdyby sama patologia chciała te 500 plus, to byłoby ich za mało żeby to skutecnzie wprowadzić. Większość te pieniądze chce i już, nie na zasadzie "miły dodatek", tylko że im się to należy. Bo nie rozumieją jak to działa i widzą same pieniądze. Ten nauczyciel czy lekarz też to bierze z pełnym przkeonaniem, więc czy również jest patologią?
  • Odpowiedz
@p0lybius: Jakbyś siedział w mojej głowie. Nie ująłbym tego inaczej. Programy "+" powinny być zorientowane na ludzi aktywnych zawodowo. Masz dzieci?, pracujesz?, obniżymy Ci Twoją składkę miesięczną o 500 zł. Twoja wypłata rośnie o właśnie tyle.
Nie pracujesz? zacznij, jeżeli przy 25%,50%, 75% etatu, przy minimalnym wynagrodzeniu, Twoja składka jest mniejsza niż 500 zł? DOPŁACIMY CI RÓŻNICĘ.
Nie ma darmowych obiadów. Mad(t)ka pobierająca świadczenia powinna zapracować na takowe. Tudzież ojciec
  • Odpowiedz