Wpis z mikrobloga

Tak się upewniam. Czy sprzedający może wypowiedzieć "swoje" OC po sprzedaży samochodu? Wiem, że OC przechodzi na nowego właściciela i jeśli ten wypowie OC to poprzedni właściciel dostanie zwrot. Jeśli nie to zostaje i dostaje gratis ale co jeśli poprzedni ma ciśnienie na zwrot? Nic nie może zrobić? #oc #ubezpieczenia #samochody
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BeetleJuice: Chłopie wypisujesz bzdury i tyle.

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (Art. 31 ust. 1)

1. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta,
  • Odpowiedz
Myślisz, że pojeździsz na cudzym OC AC oj to grubo się pomylisz przy wypadku. Bo tylko ty masz nadzieję na moje OC AC. Proste.


@BeetleJuice:

Lol jakim cudzym? Jak kupię od ciebie auto to ta polisa OC wykupiona przez ciebie na to auto będzie od tego momentu MOJA. To ja przejmę prawa i obowiązki z niej wynikajace zgodnie z ustawą.
  • Odpowiedz
i ty masz obowiązek odjechać z mojego podwórka z twoją umową z twoim ubezpieczycielem.

@BeetleJuice: xDDDDDDDDD bo sobie tak wymyśliłeś? Prawo stanowi inaczej. Przeczytaj sobie jeszcze raz:

1. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia
  • Odpowiedz
chyba że posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie


@John_archer: Szach mat czy będziesz naginał prawo bo taniej i wypadek a stłuczka będzie problemem byłego właściciela?
  • Odpowiedz
@BeetleJuice: ja jebię, ty dalej nic nie kumasz. Czy ty wogóle czytasz co się do ciebie pisze?

poraz trzeci:

W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej
  • Odpowiedz
@BeetleJuice: xD. Po pierwsze po sprzedaży pojazdu nie możesz wypowiedzieć OC bo nie jest juz twoje, po drugie jeśli to zrobisz przed sprzedażą to narażasz się na kare z UFG. Taki zapis w umowie kompletnie nic nie znaczy OC wypowiada się u ubezpieczyciela.
  • Odpowiedz
Naprawdę, myślisz, że za twoje auto i szkody jakie spowodujesz będzie odpowiadał były właściciel?

@BeetleJuice: xD. Nie, nie myślę tak bo zgodnie z ustawą ta polisa przeszła na mnie i poprzedni właściciel za nic już od momentu sprzedaży nie odpowiada. ( piszę to po raz 5 czy 6 a ty dalej swoje, to jakies jaja?)

O tym decyduje fakt sprzedaży pojazdu a dowodem jest umowa K-S. nawet jeśli bym cos
  • Odpowiedz