Wpis z mikrobloga

Tak się upewniam. Czy sprzedający może wypowiedzieć "swoje" OC po sprzedaży samochodu? Wiem, że OC przechodzi na nowego właściciela i jeśli ten wypowie OC to poprzedni właściciel dostanie zwrot. Jeśli nie to zostaje i dostaje gratis ale co jeśli poprzedni ma ciśnienie na zwrot? Nic nie może zrobić? #oc #ubezpieczenia #samochody
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a ty masz zdobyć moje ulgi

@BeetleJuice: xD. A kto ci tak powiedział? Słyszałeś o czyms takim jak rekalkulacja OC? A jesli nawet nie robią rekalkulacji no cóż jak masz fajne zniżki to mój zysk. Choć od lat i tak mam pełne zniżki.

Decydujesz się na zakup mojego pojazdu to informuję mojego ubezpieczyciela o zbyciu
  • Odpowiedz
@BeetleJuice:
Co Ty za bzdury wypisujesz... ()

Decydujesz się na zakup mojego pojazdu to informuję mojego ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu. Twoim problemem jest go ubezpieczyć na siebie a może ja mam to zrobić za ciebie na siebie? Przestań.


Informujesz o zbyciu i tyle, polisa OC przechodzi na nastepnego wlasciciela o
  • Odpowiedz
@m4kb0l jak sprzedajesz samochod oc przechodzi na nowego wlasciciela i to on moze wypowiedziec umowe.
Mowi o tym artykul 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiazkowych.
A obowiazkiem zbywcy auta jest przedstawic dokument sprzedazy ubezpieczycielowi oraz wyrejestrowanie auta w urzedzie komunikacji
  • Odpowiedz