Wpis z mikrobloga

Tak się upewniam. Czy sprzedający może wypowiedzieć "swoje" OC po sprzedaży samochodu? Wiem, że OC przechodzi na nowego właściciela i jeśli ten wypowie OC to poprzedni właściciel dostanie zwrot. Jeśli nie to zostaje i dostaje gratis ale co jeśli poprzedni ma ciśnienie na zwrot? Nic nie może zrobić? #oc #ubezpieczenia #samochody
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@John_archer: Tak, należy pamiętać, że kupujący zrobi szkodę na nasze OC to nam stawka leci w kosmos. Sprzedajesz samochód, warunek w umowie na natychmiastowe przerejestrowanie i wykupienie sobie OC albo AC.
  • Odpowiedz
  • 0
@BeetleJuice: obowiązek jest zgłoszenia do ubezpieczyciela zmiany właściciela w ciągu 14 dni od sprzedaży ale to od ubezpieczyciela zależy czy zrobi rekalkulacje
  • Odpowiedz
Tak, należy pamiętać, że kupujący zrobi szkodę na nasze OC to nam stawka leci w kosmos. Sprzedajesz samochód, warunek w umowie na natychmiastowe przerejestrowanie i wykupienie sobie OC albo AC.


@BeetleJuice: Dlatego sie powiadamia ubezpieczyciela o sprzedaży pojazdu.

Sprzedajesz samochód, warunek w umowie na natychmiastowe przerejestrowanie i wykupienie sobie OC albo AC.


Pisac to sobie mozna, nie ma to żadnego znaczenia i kupujący nie musi się do tego wcale zastosować.
  • Odpowiedz
Tu się zdziwisz, możesz wypowiedzieć OC AC przy sprzedaży pojazdu.


@BeetleJuice: xD Twoim OBOWIĄZKIEM jest przekazanie OC nowemu nabywcy. Takie jest obecnie prawo. To kupujący decyduje czy będzie jeździł na tej polisie czy ja wypowie i zawrze nową.
  • Odpowiedz
@John_archer: Musi. Sprzedałem auto, informuję moją firmę ubezpieczeniową i przenoszę moje 20 lat bezszkodowej jazdy do następnego ubezpieczyciela na kolejne moje auto. Myślisz, że pojeździsz na cudzym OC AC oj to grubo się pomylisz przy wypadku. Bo tylko ty masz nadzieję na moje OC AC. Proste.
  • Odpowiedz
@John_archer: bo odkrecanie szkód po nabywcy może być ciezkie. Znam osobę, która pomimo zgłoszenia ubezpueczycielowi ze auto zmieniło wlasciciela, po szkodzie w ufg widniała ze to jej stluczka. Odkrecila to ale to trwało
  • Odpowiedz