Wpis z mikrobloga

@zartos: jedyny ból d--y to mam to w momencie, jak pomyśle, że te pieniądze mogły by być lepiej wydane. Ale zaraz sobie przypomnę, że ja też wydaje na glupoty, ale nie co miesiąc na te same ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie z podatków idzie sromotnie dużo (liczone w miliardach pln) hajsu na kościół katolicki, ludzie nie są tego świadomi i jeszcze dokładają na tacę, za msze,
  • Odpowiedz
@zartos ale wiesz, że to ateistów nie obchodzi? Obchodzi mnie to tak samo jak obrzędy religijne w dżungli jakiegoś plemienia. Gdyby była to zbiórka na krucjatę zbrojna i siłowe nawracanie to by był faktycznie "ból pupy". Nauczcie się wreszcie, że ateista != Antyteista.
  • Odpowiedz
Jak jednym zdjęciem wykonać potężny ból dupska wszystkich ateuszy na wykopie


@zartos: Generalizujesz, mnie to np. nie interesuje. To co ten koleś robi jest niczym w porównaniu jak wiernych na kasę rucha cały kościół. :)
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@koxiak Mniej więcej, aczkolwiek on żyje według zasad zakonu - nie otrzymuje takiego standardowego wynagrodzenia. Dominikanie to zakon żebrzący - co miesiąc proszą ludzi o pieniądze, a to co zostaje muszą oddać potrzebującym :) O. Adam płaci osobom, które z nim pracują, kupuje sobie potrzebne rzeczy (jedzenie, ubrania, etc.), płaci za podróże, za sprzęt. Poza tym dużo kasy oddaje ludziom, jak jeździ po świecie zwykle sypia u ludzi w ich domach
  • Odpowiedz
Więc jeśli jest bul d--y to tylko z tego powodu, że moja kasa z podatków idzie na instytucje, która konstytucyjnie nie powinna mieć wpływu na państwo.


@kukimane: Wydaje mi się, że powinieneś doczytać jak funkcjonuje KK. To nie centralna kasa w kuriach jest rozdawana tylko parafie płacą kurii. Zakony mają czasem zapewnione podstawowe opłaty, ale generalnie utrzymują się z własnej działalności. Struktura jest federacyjna.
  • Odpowiedz