Wpis z mikrobloga

#bron #strzelectwo
Hej Mircy! Taka sytuacja:
Brat zrobił patent strzelecki, pozwolenie na broń, kupił sejf na broń. Ale jak to w życiu bywa, trochę mu się w firmie posrało (kontrachent ma opory w płaceniu), więc hobby odeszło na trzeci plan (żona, dzieci ważniejsze - wiadomo).
Dziś powiedział mi, że założył zrzutkę na ten cel. Wydało mi się to niemożliwe, żeby ktokolwiek coś wpłacił, ale jednak ktoś już wpłacił. Dlatego pomyślałem, że może wśród wykopków znajdą się jakieś "Anioły z Giwerami".
https://zrzutka.pl/pierwszy-pistolet-kal-9mm
Oczywiście nie chodzi tu o żebranie, raczej dobrowolne wsparcie kolegi "po hobby". To nie jest sprawa pierwszej potrzeby - wiadomo, ale jak by ktoś chciał się dorzucić to fajnie (tym bardziej, że 15.04 brat ma urodziny).
Być może później udało by się coś razem rozstrzelać. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 29
@Emill: O to, że to nie jest żadna potrzeba pierwszego rzędu i bez tego świat się nie zawali.
To jest hobby i może ktoś kto to hobby podziela będzie chciał się dorzucić. Jeśli nie to zupełnie nic się nie stanie.
Taka jest różnica.
@gonorrhoea_: To nie "mi". Brat jeszcze nie wie co dokładnie chciałby kupić. Nie wiem dlaczego wpisał akurat taką kwotę. Na pewno ma to być 9mm. Na razie ma dylemat czy bardziej pasowałby mu full size czy compact, ale ja się na tym nie znam. Ja tylko raz byłem z nim na strzelnicy, a po za tym kontakt z bronią miałem od Medal of Honor na PSX, do Battlefield 2 na PC.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
to nie jest żadna potrzeba pierwszego rzędu i bez tego świat się nie zawali.

@piszczel:
To ja też założę zrzutkę, dla mnie 9mm to pierwsza potrzeba. Koniecznie jest mi potrzebny, wręcz niezbędny. Myślisz, że jest szansa, że brat odda kasę komuś, kto znacznie mocniej jej potrzebuje? Mogę wysłać uśmiech jakiegoś bombelka, jak namówię znajomych, żeby mi pożyczyli szczyla do uśmiechu.

@piszczel: Przekaż bratu, żeby nie zapomniał zrobić zrzutki na amunicję xD

Wybacz, ale udostępniając coś takiego niejako pochwalasz zachowanie brata. Ja rozumiem, to nie jest nic obowiązkowego i każdy może robić ze swoimi pieniędzmi co mu się podoba, nawet wpłacić na taką zrzutkę... ale, żeby być jej autorem? To trzeba nie mieć za grosz wyczucia i godności.

Jeszcze jakby tam był jakiś fajny opis, jakieś napracowanko było widoczne, jakaś fota, wytłumaczenie
@M4lutki: @Waspin: ()
Tu nie chodzi o to kto bardziej potrzebuje, kto jaki piękny opis napisał, ani za czyje ktoś leczył raka (w ogóle co to ma wspólnego @M4lutki?).
Nikt nie prosi Was o pieniądze. Udostępniłem tę zrzutkę, bo może ktoś będzie chciał się dorzucić, ale jak nie będzie chciał to spoko. Tak ciężko Wam to zrozumieć?!
NIE TRZEBA SIĘ DORZUCAĆ.

Myślałem że już bardziej