Wpis z mikrobloga

Przykład na topowym nauczycielu matematyki w technikum ze 100% zdawalnością matur (nie muszę udowadniać wam, że topowym, to nie ja, to nie moja rodzina etc).

1. 22 godziny zajęć lekcyjnych.
2. 5 godzin okienka. (zazwyczaj jest to czas na zjedzenie obiadu na świetlicy, ogarnięcie dziennika, mniejsza praca)
3. 2 godziny karciane + 3-4 godziny dobrowolnych fakultetów w soboty dla maturzystów (klasa maturalna co semestr) od września do matur.
4. 5 klas co może nie oznacza góry godzin na przygotowania do zajęć dla nauczyciela co uczy 20 lat, ale do każdej przynajmniej pomyśleć przez chwilę co zrobić dnia kolejnego, ogarniać zawsze materiał na najwyższym poziomie, ułożyć zawsze sprawdzian z różnymi danymi, przeanalizować, czy coś z tego wychodzi.
5. Gdzieś 2.5-3h na poprawę sprawdzianu jednej klasy (28-34 osoby zazwyczaj) i to w miarę szybko. Lekko 6 godzin tygodniowo w postaci kartkówek i sprawdzianów, nie, nie przesadzam, widzę na własne oczy.

Tygodniowo zwykłego, przepracowanego czasu wychodzi +/- 39 godzin. + tona innych rzeczy obciążających psychikę i zabierających czas, o których bez wejścia w spodnie nauczyciela nigdy się nie dowiecie. Zajęcia od 7, obowiązkowy dyżur 30 minutowy, dyżury na korytarzach w czasie przerw.

Myślicie, że ta osoba zarabia więcej niż 3,5k? xD Często nawet nie 3,5k. Całe życie przeżyła zarabiając gówniane pieniądze sprawiając, że gówniaki #!$%@?ły dzięki wynikom z matury do najlepszych uczelni. Z pasji.

Oczywiście, że ze sprawdzanie matur ma dodatkowe pieniądze, pewnie. Tylko najpierw musi zdać testy by je móc poprawiać co kosztuje x godzin by móc #!$%@?ć na poprawianiu matur. inb4 czekam na argument o korkach, czy żeby znaleźć inną pracę xD

#bekazlewactwa #bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi #afera #nauczyciele #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 36
  • Odpowiedz
@Faveola: Ty poważnie jesteś tak ograniczony, że policzyłeś nauczycielowi po 45 minut? xD Dyżur na korytarzu, iść do pokoju wymienić dziennik o ile nie ma ktoś jeszcze elektronicznego, napić się, czy zrobić tonę innych pierdół jak czasem wydrukować sprawdzian/notatki, czy nawet gadać o sprawach szkolnych.

Chcesz mi wmówić, że wy wszyscy tacy święci siedzicie 8h dziennie w robocie i non-stop #!$%@?? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Weź nie
  • Odpowiedz
@Faveola: Ty nie widzisz, że to błędne koło? To nie nauczyciele #!$%@? prestiż i poziom bycia nauczycielem tylko wynagrodzenie i debilizm innych. Wszyscy tutaj #!$%@?ą jak trolle o nauczycielach zabijających pasję i gnębiących xD. Teraz się zastanów, cofnij do wieku szkolnego i przypomnij sobie tego chłopaka co to #!$%@?ł pod nosem do nauczycieli. U mnie wszyscy byli ludźmi z IQ na poziomie numeru buta i skończyli jako robole (inb4 argument, że
  • Odpowiedz
@xTreserMirkow: xD no wyobraz sobie ze ludzie serio pracuja po 7,5 h dziennie (pol godziny to przerwa).

I powiedz mi, ze nauczyciel na lekcji nie pije xD albo nie robi sobie przerw jak dzieci wypelniaja cwiczenia.

Tak serio liczone to jest po 45 minut bo tyle trwa lekcja. I nie ja to tak policzylam tylko raport do spraw nauczycieli z 2012 roku, ktory jest dalej aktualny.
Jestes ciemniakiem.

Prosty przyklad... korpo->rozliczanie
  • Odpowiedz
@Faveola: > Prosty przyklad... korpo->rozliczanie prawie co do minuty, albo liczone jest za taska(twoja sprawa ile go bedziesz robic), kelnerki, ekspedientki w sklepie, robotnik na tasmie, architekt(raczej zadaniowo liczone), laborant tez nie pije kawy co 5 minut... dalej wymieniac? maszynista, kierowca, lekarz.

Ty chyba poważnie jesteś jakimś pisowskim trollem jak próbujesz tu napisać, że każda z takich osób #!$%@? każdą sekundę bez przerwy xD. Już #!$%@?ąc od tego, że jakiś kiep
  • Odpowiedz
@xTreserMirkow:

to nie ja, to nie moja rodzina etc

To nie Ty, nie Twoja rodzina, ale zorientowany jesteś do trzeciego miejsca po przecinku. Masz ogród zoologiczny z nauczycielami?
  • Odpowiedz
@xTreserMirkow: na studiach roznie dorobialam.
Dajac korepetycje z chemii rowniez, 40 zl za godzine. Nie byla to ciezka praca.
Ale w zyciu nie wrocilabym do pracy fizycznej ;)
I szanuje ludzi, ktorzy je wykonuja.

A po tobie widze, ze jestes burakiem obys nie byl nauczycielem xD. Podaje ci dane z wiarygodnych badań, a ty mnie od pisowych trolli wyzywasz xD n/c.

PS. Piszac szkola nie mialam na mysli uniwersytetu jak latwo
  • Odpowiedz
@xTreserMirkow: nie twoja rodzina, ale godziny na poprawę sprawdzianu wyliczyłeś co do minuty, bo "widzisz na własne oczy".

Kontrowersje co do wynagrodzenia będą zawsze, bo jest to zawód regulowany przez Państwo, tj. większość nauczycieli kasę dostaje od Państwa. Gdybyśmy mieli prywatną edukację nie byłoby problemu. Ja chciałem zwrócić uwagę na inny problem- korepetycje z nalepszymi nauczycielami w dużym mieście to minimum 50 zł za/h. Na swojej drodze spotkałem masę nauczycieli, którzy
  • Odpowiedz
@Faveola: Dane z wiarygodnych badań xD. Gdzie? Wiarygodne jest 40k rocznie dla nauczyciela z 20+ letnim stażem. Kuuuurwa w tym kraju nigdy nie będzie lepiej i to nie przez polityków tylko przez ludzi. Wystarczy się przekwalifikować, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Są bardziej odpowiedzialne zawody, pewnie. Nauczyciel powinien być jednym z tych na topie, no bo wymień te odpowiedzialne? Mi przychodzi do głowy np. sędzia, chirurg. Jeden
  • Odpowiedz
@xTreserMirkow: Jak ja uwielbiam to porownywanie do sedziego czy lekarza. Nauczyciele to powinni nauczyc się najpierw czytac o tym o czym sie wypowiadaja.
Polecam sprobowac sie dostac na etat sedziego to pogadamy... i nie chodzi o kolesiostwo tylko o ograniczenia liczbowe! Albo polecam droge do zostania adwokatem <3 stazowego wychodzi jakies 1500 zl w dobrym wypadku.

Sprawdz goly etat lekarza polecam ;)
dzien dzisiejszy stazysta lekarz 1700 na reke
stazysta nauczyciel
  • Odpowiedz
@Faveola: Mówisz, że nauczyciel ma korki? Przecież wizyta u lekarza na 15 minutową konsultację z receptą to 300zł 1sza wizyta i 200 kolejna. Wiem co mówię, bo dokładnie tyle płacę, a terminów jest tyle, że ludzie się umawiają z półrocznym wyprzedzeniem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Źle płacą lekarzom? Niech się przekwalifikują. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żle komukolwiek? Niech się przekwalifikuje. ( ͡°
  • Odpowiedz
@Faveola:

A póki co to w instytucji szkoła mamy beton umyslowy. A to, ze ktos 20 lat pracuje w zawodzie to zadenargument...

chyba, ze sie szkoli, zdaje testy ma wyniki w nauczaniu to tak mozna, a nawet powinno sie go gratyfikowac.


Przykład nauczyciela, który podałem. Jednak i tak jest wrzucany do wora z wfistą, który ma wszystko w piździe i myśli o #!$%@? uczennic.
  • Odpowiedz
@xTreserMirkow: nie jest bo nikt normalny nie mowi, ze wszyscy nauczyciele sa zli.
Ludzie buntuja sie przeciwko pracowaniu na PRLowski system w jakim tkwią nauczyciele(dotyczy to tak samo np. gornikow).

Podwyzki, za reforme systemu nagradzania i bedzie ok. I sadze, ze podobnie mysli duza czesc spolczenstwa.
  • Odpowiedz
@Faveola: Anty-nauczycielska część społeczeństwa myśli "#!$%@? pracują 18h tygodniowo i chcą zarabiać więcej? niech przyjdo na produkcje to zobaczo co to praca". "niech siedzo 40h w szkolach". Jakby siedzieli 40h w szkołach to dopiero byłoby gadanie, że dostają za nic pieniądze xD.
  • Odpowiedz