Wpis z mikrobloga

Pytanie - czyli w konkurencji PCZ moge strzelac z jakiegokolwiek kalibru jesli jest to naboj centralnego zaplonu, wliczajac w to rewolwery?
Propozycja - mozemy w nastepnej edycji (coby teraz juz nie mieszac) zawezic konkurencje PCZ do jednego kalibru - 9mm? Troche demotywujace jest stawanie w szranki z takim Waltherem GSP .32 :)
@thestabilizator Nie podlegamy w żaden sposób pod PZSS, a nasza zabawa ma służyć popularyzacji strzelectwa wśród amatorów. To normalne, że w amatorskich turniejach (żeby amatorzy chcieli dołączyć) stara się zminimalizować wpływ "lepszego sprzętu". Za przykład podam amatorskie zawody w mojej lokalnej strzelnicy, gdzie zazwyczaj strzelaliśmy tylko z dziewiątek dostępnych na strzelnicy, a od dwóch edycji organizator zadecydował, że strzelamy tylko z glocków (17 i 19 do wyboru).

Poza tym, to tylko propozycja
@L3stko dzięki za potwierdzenie. Z rewolweru powinienem zrobić lepszy wynik.

.32 to podkaliber. Prawdziwy mężczyzna wstydziłby się czymś takim strzelać ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio serio to podziurawiłbym kilka kartek z takiego GSP... (,)

@thestabilizator: Póki co z jednej robie tak do 80. Ten wynik jest oburącz. Ale fakt faktem, miałem kiedyś okazję strzelać z tuningowanej pod turnieje CZ 75 Shadow
@L3stko: nie mam hw9 :P hw 357 TTM .32 kupiłem żeby wyrównać szanse z tymi od GSP/Pardini. Kolega ma rację, że z 9tką masz marne szanse (pomijając pocisk i celność to długość linii celowania ma znaczenie) z bronią sportową. Niestety tak jest na każdych zawodach - albo bron centralnego zapłonu (32 38, 9mm, 45) albo zawężone do 9mm.... Jako, że tutaj to tylko zabawa kilku osób to rozbijanie kalibrow nie ma
@JNK_NM: mam tuning shadowki 1 na niemal maxa, spust prosty 1kg, krotka droga jak w pistolecie sportowym, przyrzady sciagane z czech (tylko kurek został stary), sam robię ammo ale i tak z .32 nie ma szans na zawodach. Zbliżysz się wynikiem ale jeśli masz 2 dobrych strzelców - jeden ma 9mm a drugi 32 to wygrywa ten z .32
Tak gwoli ścisłości - nie chciałem rozbijać konkurencji na różne kalibry. Moim skromnym zdaniem spokojnie wystarczyłaby jedna konkurencja PCZ zawężona do 9mm.

@diem domyślałem się, że właśnie tak to wygląda :)
@diem No wlasnie z czegos bardzo podobnego dał mi postrzelać ostatnio instruktor ;) Też shadowka, tez prosty spust, tyle ze niebieski. Jak próbowałem wracać po strzale na reset to ze dwa razy wystrzeliłem "niechcący". Taki był dziad lekki. Napewno niemałe znaczenie miał fakt, że tuż przed tą shadowką próbowałem się z Desert Eaglem .44 i Chiapą Rhino w tym samym kalibrze.