Wpis z mikrobloga

Czechy:

- Coraz mniej urzędników
- Coraz mniejsza biurokracja i szybsze działanie urzędów
- Coraz mniejszy dług publiczny
- Prostsze podatki
- Najniższe bezrobocie w UE
- Niedługo równość małżeńska dla homosiów
- Bronią dostępu do broni dla obywateli i kilkukrotnie wyższa liczba sztuk broni zarejestrowanej na 100 mieszkańców.
- Bronią się przed nachodźcami
- Bronią swojej tożsamości
- Balansują między Niemcami a Rosją zgodnie z interesem narodowym
- Świeckie państwo
- Niewielki kult Jahwe
- "Porządek społeczny" i dbanie o własność wspólną

A w Polsce jak w Polsce. Co najwyżej palimy książki z magią.

#4konserwy #neuropa #bekazpolakow #bekazprawakow #bekazlewactwa #bekazkatoli #czechy
Pobierz
źródło: comment_J8gu6n9MDPPL1TV2dMnBcrwkSR8yedkq.jpg
  • 102
Lubie Czechów za poczucie humoru i fajne kino, ale jak mieszkałem na obrzeżach Pragi to się naoglądałem jaki tam był syf, blokowiska gorsze niż w Polsce no i jak pisali wyżej: mówisz o braku uchodźców, co z tego jak tam Wietnamczyków i innych murzynów na każdym kroku spotkasz. Nie było sklepu spożywczego na osiedlach gdzie by skosny nie handlował. Każdy kraj ma swoje problemy i warto gdzies jechac zanim się dany kraj
@leftfinger: zjechałem Czechy wzdłuż i wszerz (cebuliłem na winiecie :) ) i podzielam Twoje zdanie - ten kraj może i fajnie wygląda na papierze, ale moim zdaniem, sa ku temu trzy powody - Skoda, Zbrojeniówka i mała ilośc mieszkańców.

Proszę - niech OP wybierze się na prowincję Czeską, czy gdzieś pod Pragę - bieda i wieje komuną. Jak domy są odnowione, to albo rozwalony płot, albo nie ma kostki na podwórku
@MichalLachim:
Swoją droga jak na Czesi słabo się rozwijają jak na znacznie łatwiejszą droge do rozwoju jaką ich spotkała, już w Średniowieczu i nowożytności znacznie lepiej rozwijały się niż nasze zadupia, co prawda wojny przez ich kraj tez przechodziły, ale przez który nie i tak znacznie zadziej i efekty ich były słabsze, w XIX wieku Austria inwestowała tam wuchte kasy gro przemysłu ciężkiego maszynowego samochodowego było właśnie w Czechach, gdy w
@MichalLachim: Trzeba wząć pod uwagę, że Czechy to państwo innego kalibru, o znacznie mniejszym znaczeniu geopolitycznym i strategicznym. Jakby Polska nie leżała na korytarzu wschód-zachód to byśmy mieli trochę prościej w kilku sprawach. Nie zmienia to jednak faktu, że mentalnością sa o kika kroków przed nami.
@MichalLachim: przejedz się do pierwszego lepszego miasta przy granicy z Polską (Ostrawa, Trzyniec, Frydek-Mistek) to zobaczysz jaki to "postęp". Klimaty rodem z głębokiego PRL-u i podobnie jest w całych Czechach za wyjątkiem Pragi.
muszę Cię nistety zmartwić ale przed II wojną ta nasza "inteligencja" średnio dawała radę zrobić z Polski potęgę


@werdum18: Średnio to w dalszym ciągu znacznie lepiej niż wcale.
i mała ilośc mieszkańców.


@Student_AWAS: Za każdym razem kiedy rozmawia się o porównaniu z innymi państwami. Jak mniejsze państwo to dzięki temu, że są mniejsi to wszystko dobrze funkcjonuje, kiedy dotyczy to państwa jak Niemcy to wtedy, że większe i dlatego mają lepiej. Równie durnego argumentu nie można wyciągnąć.
@DzdzystyDzejson: ból dupy mam chyba jedynie z powodu takich komentarzy jak twój wynikających z braku zrozumienia sytuacji w której Czesi postawili Europę. Co jest niby takiego pragmatycznego w ich działaniu? #!$%@? milionów dolarów przez 20 lat na broń i fabryki w obronie przed zagrożeniem niemieckim żeby finalnie oddać to wszystko Niemcom? Skoro piszesz że sami się krzywdzimy to ja napiszę że wtedy zostaliśmy skrzywdzeni przez Czechów, za to ty się teraz