Wpis z mikrobloga

Czechy:

- Coraz mniej urzędników
- Coraz mniejsza biurokracja i szybsze działanie urzędów
- Coraz mniejszy dług publiczny
- Prostsze podatki
- Najniższe bezrobocie w UE
- Niedługo równość małżeńska dla homosiów
- Bronią dostępu do broni dla obywateli i kilkukrotnie wyższa liczba sztuk broni zarejestrowanej na 100 mieszkańców.
- Bronią się przed nachodźcami
- Bronią swojej tożsamości
- Balansują między Niemcami a Rosją zgodnie z interesem narodowym
- Świeckie państwo
- Niewielki kult Jahwe
- "Porządek społeczny" i dbanie o własność wspólną

A w Polsce jak w Polsce. Co najwyżej palimy książki z magią.

#4konserwy #neuropa #bekazpolakow #bekazprawakow #bekazlewactwa #bekazkatoli #czechy
MichalLachim - Czechy:

- Coraz mniej urzędników
- Coraz mniejsza biurokracja i sz...

źródło: comment_J8gu6n9MDPPL1TV2dMnBcrwkSR8yedkq.jpg

Pobierz
  • 102
  • Odpowiedz
@czarnawrona: Nie twierdzę przecież, że Czechy to ideał, ale pod wieloma względami rządzą się lepiej od Polaków. Już sam fakt, że Polacy zakładają/przenoszą tam firmy, czasami nawet jeżdżą do pracy, a my lubimy ich bardziej niż oni nas.

w Polsce praktycznie nie ma korupcji na niskim szczeblu


@SzalonyFanMalysza: A sławny polski nepotyzm?

@swietlowka: Nie wiem ilu, nawet nie przesiaduję na neuropie. Poza tym, widziałem te dane przed publikacją tego
  • Odpowiedz
- "Porządek społeczny" i dbanie o własność wspólną


@MichalLachim: Nie przebywałem za długo w Czechach, ale złe wrażenie zrobiły na mnie zapuszczone małe miejscowości. U nas obecnie nawet wsie są w miarę estetyczne (wiaty przystankowe, drogi, a nawet chodniki). W czeskiej wsi trudno o mały sklepik z wodą i pieczywem, a w polskiej wsi masz 4 do wyboru.
  • Odpowiedz
@MichalLachim: W zeszłym roku autentycznie zrobiłem z 40 kilometrów z gpsem żeby znaleźć jakikolwiek sklep. Wkur*iłem się i pojechałem na polską stronę. Na dodatek ja odniosłem wrażenie (ale zaznaczam, że to subiektywna opinia), że tam czas się zatrzymał. Tablice, latarnie, tynki na budynkach, wszystko ja z naszego PRL (a ichniego CSR). Nawet mają takie śmieszne megafony, nie wiem do czego, może kiedyś służyły do codziennego przypominania, że naród z partią a
  • Odpowiedz
Podasz źródło takich ciekawostek? Właśnie mają prezydenta, który w trakcie Praskiej Wiosny wstąpił do Partii Komunistycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@TiempoSanto: Oczywiście walnąłem gapę. Chodziło oczywiście o to, że ujawnili kto jaki syf robił i nie ma dzbanów pokroju Piotrowicza i Macierewicza.
  • Odpowiedz
Na każdym kroku Azjaci, Czarnoskórzy, Indie itd. Przez 10 min. na runku w Pradze naliczyłem 7 języków.


@Wyrelworelowany: A byłeś kiedyś, no nie wiem w Krakowie na Rynku? We Wrocławiu na Rynku? Albo chociaż w Lublinie na Starym Mieście? Czyli miastach nie będących obecną stolicą państwa, w przeciwności do Pragi. ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Ludzie mówiący po polsku na czeskiej wsi wzbudzają ciekawość wszystkich. Chętnie
  • Odpowiedz
  • 2
@MichalLachim tam poza dużymi miastami czas staną w latach 60 nawet małe miejscowości turystyczne brak słów ,jedyna rzecz że są bardziej wyluzowani nie spieszą jak u nas spokojniej sobie żyją .dużo też jest ich w UK .pozdro
  • Odpowiedz
Bronią się przed nachodzcami XDDD Dlatego co trzecia osoba tam to Cygan? xD

Przecież tam jest jak w Polsce w latach 70tych. Mam niedaleko do granicy więc wiem. Miasteczka i wsie wyglądają jak za komuny a te głośniki o których ktoś pisał to wiszą na latarniach i nadają przez nie czasem jakąś melodyjke jak w silent Hill xD

Ktoś tu powiedział że czuł się tam jak w Euro Tripie i to stwierdzenie
  • Odpowiedz
Nie mieli wojny, bo oddali kraj Niemcom, a Polacy się tłukli do upadłego


@utopjec: Złośliwie czekali z powstaniem w stolicy aż wróg będzie z niej zwiewał i się do niego przygotują, zamiast zrobić jak Polacy: uderzyć prawie nieuzbrojonymi siłami powstańczymi na tyły potężnego zgrupowania, gdzie Niemcy musieli i tak powstanie spacyfikować, by na spokojnie zaopatrywać swoje oddziały na Wschodzie.
  • Odpowiedz
tam poza dużymi miastami czas staną w latach 60 nawet małe miejscowości turystyczne brak słów


@bols83: A U NAS PĘDOLINO W KAŻDYM #!$%@? KONINIE CZY PILE.

W KAŻDEN JEDEN SZTUCE.

Bronią się przed nachodzcami XDDD


@Czachaaa: dobry ziomek Czech nie ma problemu z pracującymi np. Murzynami, których trochę się w Pradze widziało.
  • Odpowiedz
@MichalLachim: „porządek społeczny” przejdź się ulicami Pilzna zobaczysz porządek, wszędzie Cyganie, narkomani, to jest ta dekryminalizacja, z bongiem to chodzą dzieci w podstawówce bo od gimnazjum już wjeżdża piko... cały przemysł spożywczy trzymają wietnamce, ani jednego sklepu nie sieciowego nie znajdziesz czeskiego, automaty do gier wszystko wietnamce, Bułgarów pełno a to już jest trzeci świat...
  • Odpowiedz
@MichalLachim: „porządek społeczny” przejdź się ulicami Pilzna zobaczysz porządek, wszędzie Cyganie, narkomani, to jest ta dekryminalizacja, z bongiem to chodzą dzieci w podstawówce bo od gimnazjum już wjeżdża piko... cały przemysł spożywczy trzymają wietnamce, ani jednego sklepu nie sieciowego nie znajdziesz czeskiego, automaty do gier wszystko wietnamce, Bułgarów pełno a to już jest trzeci świat...
  • Odpowiedz