Wpis z mikrobloga

Czechy:

- Coraz mniej urzędników
- Coraz mniejsza biurokracja i szybsze działanie urzędów
- Coraz mniejszy dług publiczny
- Prostsze podatki
- Najniższe bezrobocie w UE
- Niedługo równość małżeńska dla homosiów
- Bronią dostępu do broni dla obywateli i kilkukrotnie wyższa liczba sztuk broni zarejestrowanej na 100 mieszkańców.
- Bronią się przed nachodźcami
- Bronią swojej tożsamości
- Balansują między Niemcami a Rosją zgodnie z interesem narodowym
- Świeckie państwo
- Niewielki kult Jahwe
- "Porządek społeczny" i dbanie o własność wspólną

A w Polsce jak w Polsce. Co najwyżej palimy książki z magią.

#4konserwy #neuropa #bekazpolakow #bekazprawakow #bekazlewactwa #bekazkatoli #czechy
MichalLachim - Czechy:

- Coraz mniej urzędników
- Coraz mniejsza biurokracja i sz...

źródło: comment_J8gu6n9MDPPL1TV2dMnBcrwkSR8yedkq.jpg

Pobierz
  • 102
  • Odpowiedz
W Czechach nie mieli wojny i z komuchami sobie poradzili, a to dwie zarazy są


@SynuZMagazynu: Nie mieli wojny, bo oddali kraj Niemcom, a Polacy się tłukli do upadłego. Lustracja w Polsce, jak wiele innych ważnych ustaw, utonęła w politycznym szlamie i w walce o stołki. Czeski parlament był bardziej jednomyślny. Inna rzecz, że Komunistyczna Partię Czech i Moraw ma się całkiem dobrze i wróciła na salony polityczne, więc stwierdzenie, że
  • Odpowiedz
@MichalLachim

Czechy:

- potężna korupcja na KAŻDYM szczeblu
- przyzwolenie na ruchanie turystów na hajs
- cwaniactwo I złodziejstwo jeszcze gorsze niż w Polsce
- potężna liczba rozwodów, tam co drugi ma z kilka rozwodów na koncie
- mniejsze miasta i wioski to jeszcze gorszy smrut niż Polska B


No rzeczywiście raj na ziemi xD
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza:

- potężna korupcja na KAŻDYM szczeblu

- przyzwolenie na ruchanie turystów na hajs


To akurat nas łączy.

- cwaniactwo I złodziejstwo jeszcze gorsze niż w Polsce


No nie wiem.

- potężna liczba rozwodów, tam co drugi ma z kilka rozwodów na koncie


To fakt.

- mniejsze miasta i wioski to jeszcze gorszy smrut niż Polska B


No nie sądzę.
  • Odpowiedz
@MichalLachim w Polsce praktycznie nie ma korupcji na niskim szczeblu. Turystów tutaj też nie ruchaja. W Polsce zagranicznych turystów generalnie traktuje się z szacunkiem. A w Czechach? Pojedź sobie do Pragi to będą próbowali Cię #!$%@? na każdym kroku.

A byłeś? Bo ja byłem, znam też kogoś kto był plus czytałem to i owo. Małe miasteczka w Czechach to taka Polska C. Tam wszyscy wyjeżdżają do Niemiec albo do Pragi.
  • Odpowiedz
- mniejsze miasta i wioski to jeszcze gorszy smrut niż Polska B


@SzalonyFanMalysza: sama prawda. Nie wiem skąd ten kult Czech na Wykopie, ale to "przenoszenie firm do Czech", zachwalanie Czech na wielu portalach jako ziemi obiecanej (i powoływanie się na wywiady gdzie o ktoś mówi: aaa w Warszawie to mieszkania za 10k za metr, a ja sobie kupiłem w Pipidovie za 100k za 30m2) pachnie jakimś płatnym trollingiem. xD
  • Odpowiedz
wybili inteligencje w czasie II wś i o to mamy efekty


@OdcienSzarosci: więc powinniśmy teraz robić absolutnie wszystko, aby szkolnictwo się rozwijało, a inteligencja rosła w siłę. Zamiast tego Rząd RP walczy z nauczycielami, traktuje ich jak śmieci, Gowin próbuje zrobić zamach na szkolnictwo wyższe, a wyborcy PiS-u cieszą się z tego, że zlikwidowano gimnazja xD. Te pieprzenie o wybiciu inteligencji to tylko magiczne słowo, aby móc usprawiedliwić swoje nieudacznictwo.
  • Odpowiedz