Wpis z mikrobloga

@skarbie: Przy przejściu jest ale pasów nie ma na samej ścieżce. W tym natłoku znaków jakie masz czasem nie jesteś w stanie zobaczyć. Tak jak mówię, typa to nie broni masz to widzieć Natomiast są miejsca np. SkyTower gdzie takich linii nie widać i potem rowerzyści się jeszcze kłócą. Niestety jak ktoś jest głupi to trzeba wyciągać do niego każda możliwą pomoc, żeby krzywdy nie zrobił normalnej osobie.
W tym natłoku znaków jakie masz czasem nie jesteś w stanie zobaczyć


@Darth_Gohan: Co to za #!$%@? xD

Znaki są poziome i pionowe. Pogoda jest dobra - widoczność idealna tylko rowerzysta dzban i debil dodatkowo uciekł z miejsca potrącenia człowieka. Uszkodził mienie i zadowolony z swojego #!$%@? uciekł. Takie zachowanie w społeczeństwie jest tępione.

Naszczacie rower jest bardo charakterystyczny i mam nadzieje, że sprawca wpadko zostanie doprowadzony do odpowiedzialności karnej.
@krzyhhh: gość ogarnięty się zatrzymał, baba lezie i patrzy na wystawę xDD

ale pomijając to, to rowerzysta przecież ma znak (co prawda widać słupek, ale podejrzewam, że oznacza on przejście dla pieszych), więc nawet jak nie ma malowania wypadałoby się #!$%@? zastanowić co się dzieje przed nim..

Nie bronię gościa bo nawet nie wrócił do laski i pojechał jak idiota


@Darth_Gohan: gdyby się wrócił tj. 'pomógł' przyznałby się do winy
@PanSpustoszenie: Nie jest to piedolenie, ale fakt. Znaków na polskich ulicach masz tonę i tyle. No właśnie brakuje poziomego oznaczenia.
@skarbie: Ja tylko mówię, że masz geniuszy, którzy często nie widzą pionowych i dopiero zauważają poziome jak jadą na rowerze. I tak moim zdaniem są miejsca gdzie brakuje oznaczeń poziomych. Tyle.
@Darth_Gohan: tu masz większą perspektywę. https://goo.gl/maps/8h4ESRCCJAy

Ogólnie rowerzystów nie powinno się wpuszczać na element trasy dla rowerów wydzielonej z jezdni dla samochodów.
W przepisach istnieje zakaz wyprzedzania w takiej sytuacji.

Prawko do korzystania z dróg publicznych chyba jednak powinno być etapowe.

Uprawnienie do poruszania się czymkolwiek publicznie, co umożliwia przekroczenie prędkości średniej w rekordowym biegu świata człowieka w sprincie na 1000m z któregoś tam roku.

Poziom pierwszy, to znajomość znaków drogowych,
patrolez - @Darth_Gohan: tu masz większą perspektywę. https://goo.gl/maps/8h4ESRCCJAy...

źródło: comment_MObrk8psgj8zTAN5s0rpDWR0ZAfRzQOs.jpg

Pobierz
Ogólnie rowerzystów nie powinno się wpuszczać na element trasy dla rowerów wydzielonej z jezdni dla samochodów.

W przepisach istnieje zakaz wyprzedzania w takiej sytuacji.


@patrolez: a możesz konkretne zapisy podać? bo z chęcią się czegoś dowiem nowego.

a rowerzysta #!$%@? dzban - jeździłem tamtędy rowerem jeszcze przed 2010 i przejście jak i znak już były
@luzny_lori: nie dopowiedziałem - zakaz wyprzedania tyczy się pojazdów - nie mam zielonego pojęcia co w przypadku takiego miksu roweru - wydzielonego pasa rowerowego oraz jezdni - co jest nowe i pewnie skrajnie niedopracowane/niejednoznaczne.

Możliwe też, że nie nazywam tych elementów składowych jak w prawodawstwie.

https://prawo.money.pl/kodeks/drogowy/dzial-ii-ruch-drogowy/rozdzial-3-ruch-pojazdow/art-26

Ogólnie wszyscy uczestniczy, nawet sprinterzy, biegacze, rolkarze, hulajnogowcy, rowerzyści powinni znać podstawy jeżeli zapierdzielają więcej niż przeciętny Kowalski idący na tramwaj.

Biegasz - musisz mieć
co umożliwia przekroczenie prędkości średniej w rekordowym biegu świata człowieka w sprincie na 1000m z któregoś tam roku

W sumie lepszym progiem byłby rekord z maratonu czy innego półmaratonu z któregoś roku. Właśnie patrzę i człowiek z Kenii ma rekord 27,3km/h na 1000m (średnia prędkość) :D