Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 345
Co się dzieje z tymi matkami. Czekam na mamę w kawiarni bo jest u lekarza. Obok mnie siada jakaś matka z dzieckiem. Młody się przyznał, że dostał 4 za zadanie domowe. A ta matka z mordą do niego:
-Czemu nie powiedziałeś, że masz jakieś zadanie?
-Bo sam dałem sobie radę z nim. I nie widziałem, że trzeba to poprawić. Wydawało się ok
-Jakby było ok to byś dostał 5 a nie 4. Sprawdziłabym ci i zamiast oddawać jakieś banały to byś oddał dobrą pracę. Tak samo było z poprzednim zadaniem. I też dostałeś 4. Nie zależy ci na ocenach? Mam nadzieję, że ci ojciec dokładnie wyjaśnić jak wrócimy.
#!$%@? mireczki, to jakaś krzywa akcja. Zamiast być dumna z syna, że już w tym wieku chce być samodzielny to się czepia.
#rodzice #dzieci #szkola #oceny #logikarozowychpaskow #gorzkiezale
  • 52
@rezydenttomek: Wiesz w tych wczesnych klasach system oceniania jest teraz trochę inny. Wielu nauczycieli pozytywne oceny zaczyna od -4. Nie ma 3 i 2. Jeżeli dzieciak nic kompletnie nie umie albo nie zrobi zadania to jest czasem pała, a najniższa pozytywna ocena u mojego syna w pierwszej klasie to -4.
@rezydenttomek jakaś młoda czy stara? Jak młoda to nie pojmuje. Ja jestem na takim etapie że opieprzyłabym dziecko że się uczyło. Żeby nie marnowało życia na naukę tak jak mamusia. Gdyby było w gimbie to dałabym mu alkohol. I nauczyłabym je pyskować. Zawsze i wszędzie. Żeby darło mordę. Nawet jak nie ma racji. Potem kupiłabym mu laptopa do grania w liceum. Potem wpłaciła 30 k za jakieś elitarne studia. I dzięki temu
@rezydenttomek ja też dostawalem taki ochrzan jak miałem 4 XD W 6 klasie miałem 4 z jang i rodzice byli nie zadowoleni, więc w następnej klasie miałem średnią końcową ze wszystkich przedmiotów 4'9 i 5'2 z angielskiego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shatter: Stary to jest dziecko, dostało 4 bo samo zrobiło zadanie. Gdyby to innaczej przekazała, bez krzyków i opierdilenia młodego to luz. Dzieci trzeba wspierać a nie spełniać jakieś swoje chore ambicje. Może młody nie chce stypendium. On straci najwyżej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shatter: no i? To rodzice powinni zapewnić utrzymanie dziecka a stypendium jest dla niego a nie po to żeby rodzicom było lżej. I tak, super pomysł. Dla kilku stów warto popsuć sobie kontakt z dzieckiem a z dziecka zamiast zrobić pewnego siebie faceta to zrobić gościa co nic samo nie zrobi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Shatter: Kolego czy ty potrafisz czytać z zrozumieniem? Chodzi mi w jaki sposób to mama przekazała. Czytaj co napisałem wyżej w komentarzach. Gdyby powiedziała coś w stylu: synku zawsze możesz na nas liczyć. To dobra ocena ale następnym razem przyjdź do nas i będziesz miał 5.
A zamiast tego ochrzaniła go przy obcych ludziach w kawiarni gdzie pewnie na swoje zachcianki wywaliła 100 zł wow. Super odpowiedzialna mama. Zamiast wspierać dziecko