Wpis z mikrobloga

Ten wpis będzie luźny, po prostu kilka scalaczków, w których fajnie widać wyprowadzenie sygnałów z chipu krzemowego w środku na zewnątrz :)

Pierwszy pacjent: ATmega32U4 w TQFP-44. Otwórzcie w nowym oknie, aby wyraźnie widzieć te niteczki i obrys chipu (kwadrat w kwadracie na samym środku). Na zdjęciu bez obudowy wygląda to jakoś tak: klik.

Zapraszam do obserwowania #elektronicznertg :)
Dodatkowo: #elektronika #rtg
Visher - Ten wpis będzie luźny, po prostu kilka scalaczków, w których fajnie widać wy...

źródło: comment_IiRuf6wyco8hAiilsBsRZ1rMXs30lgpY.jpg

Pobierz
  • 16
@Visher: Trzeci układ to szereg ośmiu zabepzieczeń EMI/ESD, tj. filtr Pi z 12 pF i 17 nH oraz symetrycznie dwie TVSki, MPN to EMI7208MUTAG. Ma świetny układ pinów (na przelot, tj. wchodzi np. 1 albo 2 pinem, wychodzi odpowiednio 16 albo 15), masa na samym środku. Na zdjęciu widać też kuleczkę cyny która się zaplątała między pady lutownicze :D
Visher - @Visher: Trzeci układ to szereg ośmiu zabepzieczeń EMI/ESD, tj. filtr Pi z 1...

źródło: comment_Y1jgkHVpnWYk8WeY0syKGSyqRyJyEd2D.jpg

Pobierz
@Migfirefox: w sumie na nic mi ten procek, niby ze 80 zł warty, ale i tak leży..
@Visher: swoją drogą, na tym zdjęciu 1 px to 7 µm, czyli 7000 nm. Nie wiem jaki to proces, ale wychodzi mniej więcej, że w 1 px siedzi z sto kilkadziesiąt, dwieście coś tranzystorów.. Ciężko powiedzieć, bo to nie jest tak, że te 7000 można podzielić na np. 14 nm :-p
W każdym
Visher - @Migfirefox: w sumie na nic mi ten procek, niby ze 80 zł warty, ale i tak le...

źródło: comment_KKTgoNfSLfEJCa5us9u3MF7Ytp0gqszt.jpg

Pobierz