Wpis z mikrobloga

#raspberrypi #elektronika #inteligentnydom #bms

Jakie prostę oprogramowanie polecacie do raspberry pi 3 aby odczytywać i komunikować się z innymi elementami (wszystko bezprzewodowo) najlepiej coś jak domoticz tylko nie wiem czy tam samemu można pisać kod np w javie do obsługi zmiennych z tych urządzeń.

Najlepiej to jak by można było tworzyć swoje grafiki ale korzystać z gotowych linijek kodu odczytujących dane z innych urządzeń.

Jest coś takiego?
  • 7
@mmkar: Z gotowców pozostaje OpenHab i pewnie coś jeszcze. Ja tam piszę sobie sam takie wynalazki ;)
Jakiś czas temu rozkminiałem komunikację z sprzętem F&F radio. Samych esp8266 mam w domu z 20
dktr - @mmkar: Z gotowców pozostaje OpenHab i pewnie coś jeszcze. Ja tam piszę sobie ...
@interface: Również polecam Home assistant, banalny w edycji, przesiadłem się właśnie z domoticza

Strona projektu
ESPHome, do łączenia się z ESP8266, ESP32 i innymi wspieranymi urządzeniami

@mmkar
Home assistant czyli hass.io wspiera wiele gotowych urządzeń IoT znanych marek i zbiera je wszystkie pod jednym lokalnym "dachem"
I do tego działa na Dockerze a co tydzień jest update, do tego społeczność jest najaktywniejsza ze wszystkich projektów smart home, szczerze polecam!
Ogarnięcie zajmuje