Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ej Mirki, chyba się rozpadłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
TL;DR: nagle w plecach pojawił się silny ból, co robić?
Wstaję z krzesła, a tu nagle jeb mnie coś w plecach i jakbym się w pół złożył na łóżku zaraz obok krzesła. Ból początkowo prawie nie do wytrzymania i ciężko ruszyć się na łóżku, stopniowo trochę ustąpiło i dałem radę jakoś sięgnąć przeciwbólowe środki.
Wiem, że dobrze by było wybrać się z tym do lekarza, ale lekki przypał, bo aktualnie nie mam ubezpieczenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Problem też aktualnie taki, że mocno ciężko jest chodzić, leżenie też średnio przyjemne, ale siedzi się całkiem miło ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ogólnie to mam jakiś g---o pakiet w Luxmedzie to jakbym się mógł ruszać to bym mógł do kogoś się udać, tylko w sumie do kogo? Ewentualnie rozważam opcję może do jakiegoś fizjio pójść, ale to chyba głupie?

Ogólnie to miał ktoś podobny przypadek i długo się z tym męczył?

#zdrowie #medycyna #lekarz #fizjoterapia #szpital

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ej Mirki, chyba się rozpadłem ( ͡° ...

źródło: comment_2E3OB6nLNPSl7JlKYWlpggGL0o0dA1h9.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Poza tym basen, pić dużo wody, i spędzać czas w pozycji w której nie boli. Jak nie masz dobrego fizjo to do neurologa. Jak bardzo boli to weź coś przeciwzapalnego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Żeby nie być gołosłownym - 3 lata temu wyszedłem ze szpitala po usuwaniu resztek dysku (pękł na dwie części i "rozlał się" do kanałów nerwowych, żeby było śmieszniej nie miałem żadnej kontuzji /wypadku /upadku), wcześniej w ciągu trzech lat kilka razy walczyłem z bólami od rwy kulszowej. Jutro mam kontrolne MR. Noga i plecy dalej czasem bolą, w prawej stopie mam zaburzenia czucia. Działaj póki nie jest za późno
  • Odpowiedz
OP: @Czarny_Klakier: możliwe że to rwa, bo mój ojciec miał i też tak źle wyglądał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
widziałem te ćwiczenia i mam dodane do zakładek aby zacząć robić...

@berti: no w sensie mam jakiś najtańszy prywatny pakiet, że w sumie i tak muszę ciągle coś dopłacać itd... 28 lat, no a ubezpieczenie, że jak chyba pojadę na ostry dyżur/wezmą mnie do szpitala to dostanę mocny rachunek...

@zagu: pije wodę,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli to problem z przepukliną na kręgosłupie to fakt, że boli Cię tylko kręgosłup i nie masz innych objawów (drętwienie nóg, zaburzenia erekcji) to w sumie dobry znak. Im bliżej ból źródła tym lepiej - świadczy to o tym, że coś mogło się na chwilę wysunąć i wskoczyć na swoje miejsce. Niemniej jednak nie zostawiłbym tego bez konsultacji ze specjalistą.
  • Odpowiedz
OP: Ciekawe czy to środki przeciwbólowe tak dobrze działają (2 razy paracetamol ok. 17 i trochę Olfen Żel), czy co że no jest trochę lepiej, a jak siedzę to już w ogóle spoko. Najgorzej to jak z rana lub wieczorem zaatakuje mocno ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
  • Odpowiedz
Ewentualnie rozważam opcję może do jakiegoś fizjio pójść, ale to chyba głupie?


@AnonimoweMirkoWyznania: dlaczego niby? to chyba najlepsza opcja, dla każdego człowieka przynajmniej jedna wizyta u dobrego fizjoterapeuty powinna być obowiązkowa tak btw
ale lepiej brać leki i leczyć skutki niż przyczynę xD
  • Odpowiedz
OP: @DzikaMrowka: @zagu: W ogóle to mam wrażenie, że ból nie występuje jakby na środku kręgosłupa, a bardziej jakby z boku (że tak powiem na wysokości pośladków). Aczkolwiek no powoli jest lepiej, w sumie prostuje się i w miarę chodzę już bez bólu. Fajnie jakby już tak zostało ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie zamierzam tego zostawiać i na czwartek udało mi się zarejestrować do ortopedy a jutro prawdopodobnie pójdę do internisty. Mam nadzieję, że to może tylko coś niegroźnego było.

Ostatnie pół roku miałem mocno siedzącą pracę i trochę mi się przytyło (wina też jedzenia i alkoholu, aczkolwiek i tak waga jak na mój wzrost jest ok). Wcześniej dosyć aktywny tryb, często się rozciągałem, chodziłem na masaże i praktycznie żadnych bólów nigdy nie miałem. Wczoraj w ciągu dnia trochę mnie bolało mniej więcej w tym odcinku co dziś poczułem mocny ból.

Mam nadzieję, ze będzie ok. Dzięki za zainteresowanie się. Jak będę
  • Odpowiedz
  • Odpowiedz
OP: @DzikaMrowka: a przy takim "wypadnięciu dysku" to jest możliwe żeby jednak przestało mnie to boleć tak dosyć szybko? W sumie to od miesiąca już się całkiem sporo ruszałem, bo miałem trochę roboty nie przy biurku, a i w niedzielę z 2 godziny grałem na boisku. Trochę dziwna sytuacja, ale w sumie o tyle pozytywne, że ból jednak jest już niewielki, chociaż jest dyskomfort przy chodzeniu. Mam nadzieję, że
  • Odpowiedz