Wpis z mikrobloga

Jak wyobrażacie sobie przyszłość? Dajmy na to za 50 lat. Jak myślisz co będzie w roku 2069?

Ja zacznę. Rynek motoryzacyjny zdominują silniki elektryczne, spalinowe jeszcze będą ale proporcje odwrotne do dnia dzisiejszego. Jakaś stacja badawcza na Marsie, sondy wysyłane do innych układów planetarnych. Bezprzewodowy przesył energii. Inteligentne urządzenia użytku domowego dostosowane do indywidualnych potrzeb. Samoloty orbitalne. Minimalizm urządzeń elektrycznych.

Jakie wy macie wizje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rozkminy #przyszlosc #technologia #pytanie
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@azbestnyPlac: Ja mam taką wizję, że za 50 lat będziemy mieszkać w ruinach zabudowań miejskich i wiejskich oraz będziemy polować na zwierzęta i uprawiać rolę, jak nasi dziadkowie i pradziadkowie. Będziemy żyli w małych społecznościach na modłę plemion. Do łask wróci rasizm i ksenofobia i nikt nie będzie się przejmował poprawności polityczną. Jedyną techniką będą stare urządzenia oparte na technologii sprzed ery kwarcowe. Prąd będziemy produkować głównie do celów oświetleniowych. Populacja
@azbestnyPlac: 1.napęd - nie mamy jak takiej sondy rozpedzić. Do rozpedzenia sondy do 10% prędkości swiatła o masie 1000kg potrzeba 4.5 * 10^17 J energi. Bomba Tsar o mocy 50MT wydzieliła 2,1×10^17 J. A trzeba taką sonde jeszcze wychamować.
2. komunikacja - komunikacja z voyagerem na skraju układu słonecznego jest liczona w b/s. Sygnał jest nie wiele silniejszy niż szum otoczenia, odbiornik w deep space network jest chłodzony chyba ciekłym helem