Wpis z mikrobloga

Spójrzcie na ciekawostkę. Wygląda na to że Citibank uszczelnia swoje systemy stricte pod Revolut (a właściwie pod konkretne podmioty, bo @Final_Cylon pisał że obciążyli go za transakcję na poczcie).

Z mojego screenshota wynika że obciążyli mnie również prowizją za doładowanie Revolut via Curve (Curve --> Citibank KK --> Revolut), ale już nie obciążyli za doładowanie portfela DiPocket (nie pamiętam - llimity chyba 2k PLN miesięcznie na doładowanie kartą. Nie idzie tego znaleźć na ich stronie).

Nie zrobiłem jeszcze standardowej transakcji kartą Curve, ale wydaje mi się że sprawdzają nazwę tego obciążenia.

#revolut #curve #banki #dipocket #citibank

@mjeziersky
motaboy - Spójrzcie na ciekawostkę. Wygląda na to że Citibank uszczelnia swoje system...

źródło: comment_uB6K5uo7N3nPPkuNloEPpeuH56Gr6Xep.jpg

Pobierz
  • 66
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mjeziersky: Pojawiła się u mnie w transakcjach zaksięgowanych doładowanie które zrobiłem poprzez GPay. W tej chwili nie doliczyli do tego prowizji, ale jeszcze bym poczekał dla pewności.
Pojawiła się u mnie w transakcjach zaksięgowanych doładowanie które zrobiłem poprzez GPay. W tej chwili nie doliczyli do tego prowizji, ale jeszcze bym poczekał dla pewności.


@Final_Cylon: Jaki jest opis tej transakcji na liście oczekujących? Jest tam to, co zwykle "Revolut*0000* revolut.com GB", czy coś innego - jakieś "GooglePay ...." ?
@Final_Cylon: Byłbym zdziwiony gdyby ci tego nie obciążyli. No, zobaczymy w poniedziałek. :-)

Dziś za to zrobiłem sobie płatność w Biedronce via Curve (KK Citibanku). Ale zakłądam że tutaj nie będzie prowizji.
A za Curve to nie pobierają prowizji?


@Final_Cylon: Za doładowanie Revoluta via Curve i na końcu KK Citi wzieli mi prowizję. Wcześniej nie brali nawet za wypłatę gotówki z bankomatu przez Curve (limit wynosi 200GBP dziennie). Inne banki nadal tej prowizji nie pobierają.

Ale z kolei Curve pisze o generalnej zasadzie walki z "money recycling", czyli właśnie nadmiernej wypłaty gotówki z KK. Nigdy tego nie nadużywałem i wypłaciłem może w sumie
@motaboy: Revolut był mega przydatny, jak w Citibanku był jakieś promocje do kart kredytowych. Przykładowo wydawałeś tysiąc i dostawałeś telefon LG, więc "wydałem" tysiąc doładowując Revoluta. Teraz to nie przejdzie. Da się to jakoś obejść?
@motaboy
@Final_Cylon
Za płatność w sklepie via Curve nie powinni pobrać prowizji gdyż od jakiegoś czasu Curve przesyła normalny kod MCC do banku. Sprawdzę to bo mam konto w EuroBanku gdzie na wyciągu pokazuje się kod MCC każdej transakcji :-)
Ciekawe czy doładowanie Revolut via Curve i płatność w Biedronce via Curve będzie miało takie same MCC 8999 czy każde inne.
@motaboy: @dziobnij2: za doładowanie przez link do płatności nie pobrało mi prowizji.


@Krol_Dzielni: Nie rozumiem. Co oznacza "link do platności"? Możesz wyjaśnić?

1. Za płatność w Biedronce via Curve nie wzieli prowizji.
2. Wczoraj wypłaciłem z KK Citi via Curve gotówkę. Póki co prowizji nie wzieli, transakcja nie jest jeszcze zaksięgowana. :-) @Final_Cylon:
@motaboy: @mjeziersky: mam zaksięgowane 5 zł z soboty i dzisiaj w ten sam sposób doładowałem za 300 zł. Na razie jest w oczekujących, ale żadna prowizja jak na razie nie pojawiła się. Zobaczymy pod koniec tygodnia. W sms z kodem autoryzacyjnym wyświetla się jako "płatność w internecie kartą".