Wpis z mikrobloga

Spójrzcie na ciekawostkę. Wygląda na to że Citibank uszczelnia swoje systemy stricte pod Revolut (a właściwie pod konkretne podmioty, bo @Final_Cylon pisał że obciążyli go za transakcję na poczcie).

Z mojego screenshota wynika że obciążyli mnie również prowizją za doładowanie Revolut via Curve (Curve --> Citibank KK --> Revolut), ale już nie obciążyli za doładowanie portfela DiPocket (nie pamiętam - llimity chyba 2k PLN miesięcznie na doładowanie kartą. Nie idzie tego znaleźć na ich stronie).

Nie zrobiłem jeszcze standardowej transakcji kartą Curve, ale wydaje mi się że sprawdzają nazwę tego obciążenia.

#revolut #curve #banki #dipocket #citibank

@mjeziersky
motaboy - Spójrzcie na ciekawostkę. Wygląda na to że Citibank uszczelnia swoje system...

źródło: comment_uB6K5uo7N3nPPkuNloEPpeuH56Gr6Xep.jpg

Pobierz
  • 66
ludzie cwaniakowalj z okresem bezprowizyjnym to uszczelnili. To samo było z Raffim na poczcie


@Timmy_Turner: Nie powiedziałbym że to "cwaniakowanie", ale tak - uszczelnili. Sprawdzam sobie czy da się jakoś inaczej i póki co wiem tyle że przez Curve jest tak samo, podczas gdy DiPocket nie jest obciążany.

Tak czy siak, póki co to tylko Citibank - cała reszta nie bierze prowizji za takie doładowanie z KK.

@abrawu: tylko karta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motaboy: Citibank pobiera prowizję za płatność kartą na PP. Ja się o tym przekonałem jakieś dwa lata temu, jak tylko PP udostępniła możliwość płacenia plastikiem za ich usługi. Wtedy za zapłacenie kartą Citibanku za list polecony około 6zł dowalili mi prowizje 10zł. Wtedy reklamowałam i drodze wyjątku zwrócili mi 10zł i życzliwie pouczyli, że PP świadczy usługi bankowe i oni traktują płatność kartą za paczkę/list jako przelew z karty do innego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motaboy:Doładowania Revoluta od połowy miesiąca Citibank obciąża, za DiPicket też się pewnie wkrótce zabiorą. Jak na razie Citibank naliczył mi prowizje 40zł, pewnie jeszcze dojdzie 200zł, za kolejne które mam w oczekujących
To jest tylko kwestią czasu


@janrouter: Zapewne tak. Do tego czasu będę to sobie w najlepsze wykorzystywał. Mówiąc szczerze Revolut przestaje mieć dla mnie jakiś większy sens w sytuacji kiedy nie mogę go doładować kredytówką a mam już karty wielowalutowe w bankach, lub takie które robią przewalutowania po kursie Visa/MC.

Pojawiają się już nawet takie KK - w takiej sytuacji w ogóle to przestanie mieć sens.

Aczkolwiek nie jestem cały czas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@motaboy: Ja straciłem zaufanie do Revoluta jakieś dwa miesiące temu. Mój brat ma tam konto płatne i dwa miesiące temu wygasła jemu ważność paszportu i zablokowali jemu konto. Problem w tym, że to był piątek na Revolucie miał około 6tys.. Kontakt przez chat, standardowa procedura zrobienia zdjęcia i dodania ważnego dokumentu. Nić strasznego, ale na tym się nie skończyło, dodatkowo musiał zrobić zdjęcie z dowodem w ręku. Przeszedł procedurę, ale to
Ja straciłem zaufanie do Revoluta jakieś dwa miesiące temu.


@Final_Cylon: Mam takie samo podejście do nich. Opisywałem to wielokrotnie - trafiłem na ten duży fakap latem ubiegłego roku a kilka dni wcześniej płaciłem kilkanaście tysięcy za pobyt służbowy w Norwegii. Gdyby mi tą kasę wtedy zablokowali, to stres byłby niewart żadnych potencjalnych zysków.

Od tego czasu działam z nimi ostrożnie i nie trzymam tam pieniędzy. Na wyjazd, na przelewy itd. ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mjeziersky: Miałem kilka doładowań po 15 marca, ale łatwo dojdę czy doliczyli prowizje za GPay, bo doładowałem za 20zł, ponieważ jak chciałem na 600zł to dostałem komunikat o odmowie, ale przeszło na 20zł. Jeśli na wyciągu będę miał prowizje 10zł to na pewno będzie chodziło o tą płatność. Pierwszy raz płacąc kartą kredytową Citibanku zdarzyło mi się dostać taki komunikat, trzymałem ich kartę bo nigdy nie miałem z nią problemów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Final_Cylon: no ja w przyszłym tygodniu muszę jakoś 6-7 stów wyciągnąć stamtąd bo przychodzi mi zwrot z reklamacji a płaciłem ta karta więc no muszę coś wykombinować żeby to wyciągnąć bez prowizji :/
Także jakbyś pamiętał to będę mega wdzieczny!