Wpis z mikrobloga

Niezle. Jedyne, wg mnie, bardziej pożądane w #uk zjawisko pogodowe, które występuje tu dużo częściej niż w #polska to... tęcza. Inne jak upały, śnieg, burze z piorunami, cokolwiek ciekawego czy sezonowego, co lubię, prawie tu nie występuje.
Ze względu na częste opady naprawdę można zaobserwować tu tęczę o każdej porze roku. Zdarzało mi się widzieć podwójne tęcze, tęcze po kilka razy dziennie... Pewnie to sprawia, że w UK częściej widać też "księżycowe tęcze" czy po ang. moonbow. Ja jeszcze nie widziałam (w ogóle ostatnia podobno super ciekawa pełnia księżyca ominęła mnie jak większość zjawisk astronomicznych tutaj - przez zachmurzenie :D ), ale może kiedyś się uda ;-)
Tutaj link do artykułu o moonbow, z którego pochodzi zdjęcie, a tu możecie zobaczyć moje zdjęcie całkiem ładnej tęczy i poczytać o braku pór roku i innych zjawisk w UK ;-) Zwłaszcza w deszczowej #walia Zdjęcie z 2013 lub 2014 r., kiedy to pogoda była rekordowo zła na Wyspach. Za to teraz od zeszłego roku mamy rekordowo wysokie temperatury.

#zpturystyka #pogoda #klimat #astronomia #geografia
Pobierz
źródło: comment_NWo159l5G4W8HrHdKRkym8ae35MLUItJ.jpg
  • 5