Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam pytanko.
Kupiłem łańcuch
"Łańcuch KMC X9 93 116 ogniw sreb-sza spinka CL566R"
Wcześniej miałem cn hg 53 od Shimano.
Wyciągnął się i wymieniłem. Ale to co teraz się dzieje to jakaś masakra. Pod obciążeniem praktycznie na każdym przełożeniu z tyłu mi łańcuch przeskakuje. Jeden obrót korba i potrafi kilka razy przeskoczyć. Wcześniej miałem tak jak depnalem na pedały i mi wskakiwalło na inną przerzutkę a teraz cały czas tak haczy. Co ja #!$%@?? Czy to wina zużytej kasety? I dlaczego stary łańcuch chodził ok. Łańcuch przeskakuje tylko pod obiazeniem i to chyba dużym bo chciałem sprawdzić ręką obracając pedały ale tak to nic złego się nie dzieje i chodzi jakby dobrze... Jakaś rada?

#rower #rowery #pytanie
Simfecstio - Hej Mirki. Mam pytanko. 
Kupiłem łańcuch 
"Łańcuch KMC X9 93 116 ogniw s...

źródło: comment_ztiNkzCGgCFiBCTCA0qIJzd3o1oRZ8I1.jpg

Pobierz
  • 30
@Simfecstio: miałem tak samo, jeździłem tydzień, łańcuch się przyjął ze stara kasetą. Jak nie masz budżetu na nowy napęd spróbuj zrobić na tym 50-100km. Jak będzie dalej przeskakiwać to kaseta do wymiany.
@AnThRaX: Mam wrażenie, że jest trochę lepiej niż na początku ale nie chce męczyć nowego łańcucha. Latem jak zaczną się dalsze wyprawy rowerem to wymienie kasetę i łańcuch. Teraz dam stary łańcuch i do roboty starczy.
@Simfecstio: nie no, łańcuch to od stylu jazdy i jakości stali wymienia się po max 2000 km (najlepiej 1000-1500 km, monitorując jego wyciągnięcie na bieżąco), sam przespałem moment wymiany o dobry 1000 km ( ͡° ͜ʖ ͡°) i teraz dożynam już napęd
Stary, wymienia się łańcuch razem z kasetą, bo nowy łańcuch nie zadziała ze starą kasetą.


@reddin: bzdura, na przyzwoitej kasecie można spokojnie 2-3 łańcuchy objechać, na początku na nowym jest trochę mniej komfortowo, za to zmniejsza się zużycie korby.

@Simfecstio: pokaż zdjęcia zębów na korbie i kasety bez łańcucha. Kasetę jeżeli nie lubisz problemów kup identyczną jak była ;)