Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam pytanko.
Kupiłem łańcuch
"Łańcuch KMC X9 93 116 ogniw sreb-sza spinka CL566R"
Wcześniej miałem cn hg 53 od Shimano.
Wyciągnął się i wymieniłem. Ale to co teraz się dzieje to jakaś masakra. Pod obciążeniem praktycznie na każdym przełożeniu z tyłu mi łańcuch przeskakuje. Jeden obrót korba i potrafi kilka razy przeskoczyć. Wcześniej miałem tak jak depnalem na pedały i mi wskakiwalło na inną przerzutkę a teraz cały czas tak haczy. Co ja #!$%@?? Czy to wina zużytej kasety? I dlaczego stary łańcuch chodził ok. Łańcuch przeskakuje tylko pod obiazeniem i to chyba dużym bo chciałem sprawdzić ręką obracając pedały ale tak to nic złego się nie dzieje i chodzi jakby dobrze... Jakaś rada?

#rower #rowery #pytanie
Simfecstio - Hej Mirki. Mam pytanko. 
Kupiłem łańcuch 
"Łańcuch KMC X9 93 116 ogniw s...

źródło: comment_ztiNkzCGgCFiBCTCA0qIJzd3o1oRZ8I1.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • 0
@geuze no właśnie o tym też myślałem. Trzeba skrocic? Oglądałem że skracali ale liczbę ogniw mam taką jak w poprzednim. Oczywiście nie skręcałem xd bardzo mnie kusiło żeby przyrównać oba łańcuchy jak zdjalek stary ale robiłem to przed pracą i się spieszyłem bardzo.
  • Odpowiedz
  • 0
@geuze będę w domu dopiero koło 2 to wyślę xd nasmaruje cały napęd.. w sensie psike WD bo nie mam innego smarowidła w sprayu i zobaczę jak się zachowuje.
  • Odpowiedz
bzdura, na przyzwoitej kasecie można spokojnie 2-3 łańcuchy objechać


@Simfecstio: @geuze: Tak się da zrobić tylko jeśli masz od razu 3 łańcuchy i zmieniasz co 250 km. Teraz już tylko wymiana kasety.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reddin: bzdura... Wymieniałem łańcuch co 1500-2000km i poprzednia kaseta wytrzymała 3 w ten sposób. Pewnie jeszcze by jeden poszedł na niej.
  • Odpowiedz
bzdura... Wymieniałem łańcuch co 1500-2000km i poprzednia kaseta wytrzymała 3 w ten sposób. Pewnie jeszcze by jeden poszedł na niej.


@geuze: A świstak siedzi i zawija kasety w sreberka.
  • Odpowiedz
@reddin: w nosie mam czy mi wierzysz, połowa rowerzystów spod tagu spokojnie objeżdża po kilka łańcuchów na jednej kasecie xD Mam przymiar do łańcucha, jak się wyciąga o 0,75 ląduje nowy i spokojnie można tak jeździć. Pierwsze kilkadziesiąt kilometrów ma się wrażenie, że trochę wibruje a później jest już "normalnie".

Żonie też niedawno zakładałem nowy łańcuch i też hula aż miło, też po niecałych 2000km... Ja mam 9s Sorę, a ona
  • Odpowiedz